PARTNER PORTALU
  • BGK

Wiadukt z prawdziwego zdarzenia

  • JL    28 sierpnia 2010 - 09:52
Wiadukt z prawdziwego zdarzenia

Warta ponad 34 mln zł modernizacja wiaduktu na ul. Powązkowskiej w Warszawie otrzyma 26 mln zł unijnego dofinansowania. Inwestycja została zakończona w lipcu.
Wicemarszałek Ludwik Rakowski powiedział, że urząd marszałkowski szybko przekaże te pieniądze do budżetu miasta.

Warszawa łącznie otrzyma na budowę i modernizację dróg i mostów ponad miiliard złotych.

– W ostatnich w latach 2007-2009 na ten cel dostaliśmy sześć razy więcej pieniędzy niż w latach 2004-2006 – powiedziała prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W ramach realizacji projektu całkowicie wymieniono konstrukcję wiaduktu, wybudowano nowe mury oporowe oraz przebudowano odcinek ul. Powązkowskiej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Duchnicką i ul. Tatarską. Przebudowie uległa również część urządzeń kolejowych.

Dzięki inwestycji poprawiła się komunikacja w mieście (przystanki autobusowe w zatokach), bezpieczeństwo ruchu drogowego (budowa systemu sygnalizacji i innych elementów infrastruktury drogowej) oraz stan środowiska naturalnego na tym obszarze (budowa systemu odwodnienia wiaduktu, jak też ograniczenie ilości emitowanych spalin).

W ramach inwestycji wybudowano most z ulicą dwujezdniową o dwóch pasach ruchu – każda z pasem rozdziału oraz jednostronnym chodnikiem i jednostronnym ciągiem pieszo rowerowym.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.