PARTNER PORTALU
  • BGK

Wiadukt za 8 mln zł w budowie

  • PAP    21 lipca 2012 - 11:10
Wiadukt za 8 mln zł w budowie

Na drodze krajowej nr 9 w Nowej Dębie (Podkarpackie) rozpoczęły się prace związane z budową wiaduktu nad linią kolejową. W związku z tym kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Inwestycja kosztować ma ponad 8 mln zł. Prace mają się zakończyć w grudniu 2013.
Jak poinformowała rzeczniczka rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Joanna Rarus, zanim rozpocznie się właściwa budowa wiaduktu, powstanie tymczasowy objazd, który od listopada br. przejmie ruch kołowy.

"Pierwsze prace przy budowie objazdu już się rozpoczęły" - dodała.

Od listopada br. do września 2013 roku zostanie rozebrany stary i wybudowany nowy wiadukt nad czynną Linią Hutniczą Szerokotorową (LHS). Nowy wiadukt będzie miał konstrukcję żelbetonową, jego długość wyniesie prawie 34 m. Oparty będzie na żelbetowych przyczółkach posadowionych na palach.

W ramach inwestycji, którą wykona firma Skanska, mają powstać także dojazdy do nowego wiaduktu oraz jego odwodnienie. Zakończenie prac, wraz z rozbiórką objazdu tymczasowego, planowane jest na grudzień 2013 r.

Drogowcy apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie przejazdu przez teren objęty budową oraz stosowanie się do znaków i poleceń wydawanych przez kierujących ruchem.

Droga krajowa nr 9 prowadzi z Radomia do dawnego przejścia granicznego ze Słowacją w Barwinku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.