PARTNER PORTALU
  • BGK

Wiązowna, Otwock i Celestynów. Wojewoda mazowiecki wydał zgodę na budowę kolejnego odcinka S17

  • PAP/KDS    30 marca 2018 - 13:23
Wiązowna, Otwock i Celestynów. Wojewoda mazowiecki wydał zgodę na budowę kolejnego odcinka S17
Realizowany odcinek zlokalizowany jest na terenie gmin: Wiązowna, Otwock i Celestynów. (fot. Facebook/Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad [GDDKiA])

Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki wydał decyzję zezwalającą na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S17.
O takiej decyzji w komunikacie poinformowała rzeczniczka wojewody Ewa Filipowicz. W efekcie ruszą prace na ponad 13,5-kilometrowym odcinku trasy od węzła Lubelska do początku obwodnicy Kołbieli. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. - Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności - wskazano w komunikacie.

Wydane przez Wojewodę Mazowieckiego 29 marca 2018 r. zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dotyczy drugiej części odcinka biegnącego od węzła Lubelska (bez węzła) do początku obwodnicy Kołbieli - dokładnie od 5,65 km do 19,2 km - napisano w komunikacie.

Czytaj więcej: Wykonawca opuścił plac budowy drogi wojewódzkiej

Realizowany odcinek zlokalizowany jest na terenie gmin: Wiązowna, Otwock i Celestynów. Projekt budowlany obejmuje budowę trzech węzłów drogowych: Wiązowna, Otwock i Ostrów.

W komunikacie przypomniano, że 13 lutego 2018 r. Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję ZRID, dotyczącą pierwszej części odcinka drogi ekspresowej S17, węzeł Lubelska (bez węzła) - Kołbiel (początek obwodnicy), liczącego ok. 1,5 kilometra. Z kolei 3 sierpnia 2017 r. Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję ZRID, dotyczącą odcinka drogi ekspresowej S17, od końca obwodnicy Kołbieli do początku obwodnicy Garwolina, liczącego ok. 13 kilometrów.

A 15 marca 2018 r. wojewoda mazowiecki wydał decyzję ZRID dla 2,5 kilometrowego odcinka S17 od węzła Zakręt do węzła Lubelska (bez węzła). 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.