PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej czasu na oferty ws. stoku Dębowca

  • PAP    7 maja 2012 - 15:20

Do 28 maja br. przedłużono termin składania ofert na zagospodarowanie stoku na górze Dębowiec - poinformował w poniedziałek Urząd Miejski w Bielsku-Białej. Góra znajduje się w granicach administracyjnych miasta. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 34 mln zł.
Magistrat uzasadnił decyzję sporym zainteresowaniem potencjalnych wykonawców. Pierwotny termin upłynął pod koniec kwietnia.

Oceń działania prezydenta Bielska Białej.

Teren, który władze miejskie chcą zagospodarować, liczy około 6,5 ha. Projekt zakłada przygotowanie dwóch tras narciarskich: głównej, na której znajdą się także przeszkody dla snowboardzistów, oraz szkoleniowej. Przy głównej wybudowana zostanie sześćsetmetrowa kanapowa kolej linowa. W godzinę wywiezie 2,4 tys. osób.

Wykonawca wybuduje też park linowy, plac zabaw dla dzieci, ściankę wspinaczkową, boiska do gier zespołowych, a także ekologiczną ścieżkę dydaktyczną i dwa oczka wodne dla płazów.

Zdaniem rzecznika prezydenta Bielska-Białej Tomasza Ficonia prace powinny rozpocząć się w tym roku. Po rozstrzygnięciu przetargu wykonawca będzie miał pięć miesięcy na realizację inwestycji.

Inwestycję sfinansuje samorząd Bielska-Białej korzystając w funduszy unijnych. Zdaniem rzecznika pochłonie ona szacunkowo ok. 34 mln zł, z czego 22 mln zł miasto chce pozyskać z UE. Ficoń dodał, że samorząd zarezerwował w budżecie ok. 12 mln zł.

Szczyt Dębowca leży w masywie Klimczoka w Beskidzie Śląskim na wysokości 520 m n.p.m. Znajduje się na nim najstarsze w Beskidach schronisko górskie, wzniesione w 1895 r., jest też rekreacyjny tor saneczkowy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.