Więcej lotnisk nie zbudują

  • PAP/Nasz Dziennik
  • 13-01-2014
  • drukuj
Polska straciła szansę na budowę lotnisk regionalnych. Wynika to z rozporządzenia unijnego dotyczącego nowej perspektywy finansowej - resort infrastruktury i rozwoju przyznał, że nowe lotniska w naszym kraju nie powstaną.
Więcej lotnisk nie zbudują

Oznacza to, że zaawansowane prace nad budową portu lotniczego w woj. podlaskim zakończą się fiaskiem. Podobny los czeka lotniska regionalne, które miały powstać m.in. w województwach warmińsko-mazurskim i świętokrzyskim  - pisze "Nasz Dziennik".

Czytaj też:  Mamy nadmierne ambicje dot. budowy lotnisk

W odpowiedzi na pytanie "Naszego Dziennika" resort infrastruktury napisał, że "zgodnie z treścią unijnych rozporządzeń na nową perspektywę, ze środków europejskich lotniska będą mogły być wspierane jedynie w ograniczonym zakresie, głównie bezpieczeństwa ruchu lotniczego w sieci TEN-T. Obejmować więc ono będzie jedynie istniejące lotniska w sieci TEN-T i krajowy organ zarządzania ruchem lotniczym".

Ponieważ Polska liczyła na to, że nowe lotniska powstaną głównie z funduszy europejskich, brak możliwości takiego wykorzystania tych pieniędzy oznacza, że tam gdzie jest ściernisko, będzie ściernisko, pisze "NDz", nawiązując do słów znanej piosenki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE