PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej niż hala powstaje w Chęcinach

  • PAP    10 stycznia 2013 - 16:18
Więcej niż hala powstaje w Chęcinach

W Chęcinach koło Kielc dobiegają końca prace wykończeniowe hali widowisko-sportowej. Inwestycja ma być oddana do użytku wiosną. Budowa obiektu z widownią na 1,3 tys. miejsc kosztowała 18 mln zł.
"Dla nas to więcej niż tylko hala sportowa. Do jej wnętrza zostanie przeniesiony także ośrodek kultury, który dotąd mieścił się w budynku starej synagogi" - powiedział burmistrz Chęcin Robert Jaworski. Jak zaznaczył, w trakcie projektowania hali szczególną uwagę zwrócono na jej akustykę oraz funkcję widowiskową.

Choć obiekt nie jest jeszcze w pełni gotowy, do chęcińskiego samorządu już ustawia się kolejka chętnych, którzy chcą organizować tam w najbliższej przyszłości ogólnopolskie turnieje w różnych dyscyplinach sportu.

Oprócz hali główniej z widownią na 1,3 tys. miejsc, wewnątrz budynku znajdą się również: siłownia, fitness, solarium oraz kilka sal konferencyjnych. Przewidziano tam także pomieszczenia dla pracowników ośrodka kultury oraz kawiarnię.

Budynek powstał niemal w samym centrum miasta - "w miejscu, o którym trudno powiedzieć, by było wizytówką Chęcin" - ocenił Jaworski. "Do tej pory był tam mocno zaśmiecony plac, nieużytek. Teraz diametralnie zmieni się charakter tego placu i jego otoczenia" - dodał. Obok hali powstaną także boiska zewnętrzne do tenisa ziemnego oraz siatkówki. Zaplanowano też parking na kilkadziesiąt samochodów.

Jak przyznał burmistrz, "Chęciny to miasto, którego głównym atutem jest turystyka, bogata historia. Mamy nadzieję, że taki obiekt łączący funkcje sportu, rekreacji, ale i kultury będzie uzupełniał naszą ofertę i był kolejną atrakcją, jakiej może nam pozazdrościć nie jedno większe miasto".

Budowa wartej około 18 mln zł hali jest finansowana z czterech źródeł. Oprócz wkładu własnego gminy, środki na jej realizację pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz budżetu powiatu kieleckiego.

Budowa hali widowiskowo-sportowej ruszyła w lipcu 2011 roku. Była jedną z najważniejszych inwestycji chęcińskiego samorządu w ostatnich latach. Obecnie w Chęcinach trwa również rewitalizacja historycznego centrum, która ma kosztować około 9 mln zł. Prace na Górnym Rynku rozpoczęły się w poniedziałek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.