PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej obiektów publicznych niż marketów

  • AW/mat.pras    13 czerwca 2011 - 11:12
Więcej obiektów publicznych niż marketów

Najwięcej planów inwestycyjnych w budowlance zostało ogłoszonych w lutym, najmniej w maju. ¼ zaplanowanych inwestycji dotyczy obiektów użyteczności publicznej - tak wynika z raportu Instytutu Inwestycyjno-Przetargowy Pressinfo.pl i z Grupy Marketingowej TAI.
Instytut Inwestycyjno-Przetargowy Pressinfo.pl wraz z Grupą Marketingową TAI przygotowały zestawienie zaplanowanych inwestycji budowlanych w pięciu miesiącach tego roku.

Od stycznia do maja powiadomiono o 2198 zaplanowanych inwestycjach. Zestawienie (pełny raport publikujemy poniżej w dziale Multimedia) zostało przygotowane na podstawie monitoringu informacji w Internecie oraz prasie branżowej.

W 2011 roku najwięcej informacji o planowanych inwestycjach opublikowano w województwie mazowieckim – aż 227, co stanowi nieco ponad 10 %. Wg analityków duża ilość inwestycji budowlanych jest zamierzona w województwach kujawsko-pomorski i dolnośląskim.

Wg danych do na jakich oprał się instytut,  od stycznia do maja ogłoszono plany budowy bądź modernizacji 529 (24 %) obiektów przeznaczonych do użytku publicznego; są wśród nich m.in. budynki administracji publicznej, kultury, oświaty, opieki zdrowotnej i socjalnej. Znacznie mniej będzie budowanych budynków handlowo-usługowych – 397 (18%) obiektów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.