Więcej orlików kosztem dróg

  • Przegląd prasy/PAP/Gazeta Wyborcza
  • 10-05-2011
  • drukuj
W 2012 r. na remonty dróg samorządowych rząd chce przeznaczyć mniej pieniędzy niż na boiska orliki.
Więcej orlików kosztem dróg

Od trzech lat bardzo dobrze działał program tzw. „schetynówek” – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Czytaj też: Orliki lecą na jednym skrzydle

Czytaj też: Schetynówki wybiegną poza 2011 rok

Pochodzący od nazwiska pomysłodawcy Grzegorza Schetyny, zakładał przekazywanie corocznie z budżetu centralnego 1 mld zł na lokalne inwestycje drogowe.

Czytaj też: Orliki z podciętymi skrzydłami

Drugie tyle dawali samorządowcy. Dzięki temu powstało wiele nowych dróg.

Czytaj też: Schetynówki nie dla sołectw

Gminy brały udział w konkursie na dofinansowanie, a wiele z nich musiało odejść z kwitkiem, bo ich plany nie zostały zakwalifikowane przez MSWiA, dzielące miliardową dotację. To najlepiej świadczy o popularności tej idei.

Czytaj też: Orliki do 31 marca

Dlaczego w 2012 r. z miliarda zostanie tylko 200 mln na lokalne inwestycje drogowe, a więcej rząd przeznaczy m.in. na orliki – przeczytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Czytaj też: Lokalne władze walczą o schetynówki

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

czy zawsze musi byc robione coś kosztem czegoś?

Noskaba, 2011-05-10 11:02:31 odpowiedz

Orliki budują nawet tam, gdzie ich nie trzeba. W Chorzowie jest 30 porządnych boisk, to jak do władzy doszła jedynie słuszna partia, to pierwsze co robią ? budują Orlika, a można by o połowę tańsze nawet kolejne boisko. No ale co ich szef by na to powiedział???

abw, 2011-05-10 11:02:23 odpowiedz

To TRAGEDIA dla polskiej gospodarki , jaka jest głęboka nieświadomość roli dróg w gospodarce i to zarówno opinia publiczna jak , Rząd i Sejm nie mają świadomości tej roli . Orliki są potrzebne , lecz wybór pomiędzy nimi jest oczywisty - DROGI !!! Proszę przemyśleć jak budowano gospodarkę Niemiec ,... to wspaniałe drogi i łączność dostępna bez ograniczeń i na tej bazie powstają zakłady produkcyjne i usługowe . Uświadommy sobie , żeby wyprodukować w konkurencyjnych warunkach , należy dowieść surowce do fabryki i wywieść produkt z fabryki i do tego niezbędna łączność . ORLIKI , to zjawisko wtórne , to rekreacja i wychowanie młodzieży - będzie zapotrzebowanie na to jedynie w warunkach odpowiedniej zasobności społeczeństwa , a zasobność będzie jeżeli będzą w pobliżu zakłady produkcyjne i usługowe rozwiń

OOO, 2011-05-10 08:50:38 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE