PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej osób zmieści się w gdańskiej Strefie Kibica

  • PAP    16 czerwca 2012 - 16:43
Więcej osób zmieści się w gdańskiej Strefie Kibica

Gdańska Strefa Kibica została powiększona i w sobotę może w niej jednocześnie przebywać 40 tysięcy osób, o 10 tysięcy więcej niż dotychczas. W strefie transmitowany będzie mecz Polska-Czechy i retransmitowany mecz Grecja-Rosja.
Rzecznik strefy Piotr Piotrowski poinformował, że w związku z powiększeniem strefy będzie w niej 400 ochroniarzy, o 100 więcej niż dotychczas. Strefa została otwarta o 15.

Mecz Polska-Czechy na Placu Zebrań Ludowych będzie transmitowany na telebimie o pow. 103 m kw. Drugie spotkanie rozgrywane o 20.45 (Rosja-Grecja) będzie w Strefie Kibica retransmitowane na mniejszym telebimie po zakończeniu meczu Polaków.

Na scenie rozpoczną się wtedy koncerty. Piotrowski poinformował, że w sobotę wystąpią kaszubskie zespoły folkowe i pop.

Sztab Operacyjny apeluje o korzystanie z komunikacji miejskiej. Obowiązuje sobotni rozkład jazdy, ale dodatkowo po zakończeniu transmisji meczu (około godz. 22.30), z przystanku "Brama Oliwska" odjadą dodatkowe tramwaje: 2 do Oliwy i do Łostowic, 3 do Brzeźna i do Stogów, 6 do Jelitkowa przez Wrzeszcz-Oliwę.

Sprzed Dworca Głównego PKP odjadą dodatkowe autobusy na wybranych liniach dziennych i nocnych - według potrzeb analizowanych na bieżąco. Liczba dodatkowych kursów będzie uzależniona od frekwencji.

W nocy z soboty na niedzielę z pętli "Łostowice Świętokrzyska" odjadą dodatkowe autobusy linii N1 (do Oruni Górnej), N4 (do Jaworzniaków przez Zakoniczyn) i N13 do Olimpijskiej.

W związku z dużym zainteresowaniem wieczorną transmisją meczu Polska-Czechy w gdańskiej Strefie Kibica, w sobotę o godz. 16 uruchomiony zostanie parking Park&Ride przy al. Armii Krajowej.

Z parkingu do centrum miasta można dojechać specjalną, bezpłatną linią autobusową C1 oraz tramwajami.

Miejsko-Wojewódzki Sztab Operacyjny przypomina, że do strefy nie można wnosić niebezpiecznych przedmiotów, np. materiałów pirotechnicznych, ale też parasolek, wskaźników laserowych, butelek, puszek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: