PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej pieniędzy na remonty ulic

  • KB/ UMT    17 sierpnia 2010 - 17:51
Więcej pieniędzy na remonty ulic

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu planuje ponadplanowe remonty 13 odcinków dróg. Jest to możliwe dzięki oszczędnościom poprzetargowym. Remonty zrealizowane zostaną jeszcze w tym roku.
Na remonty kapitalne toruńskich ulic miasto przeznaczyło w tym roku prawie 29 mln zł: 15,4 mln zł na drogi gminne, a 12,4 mln zł na powiatowe. W tej ostatniej kwocie zawarta jest rezerwa z subwencji ogólnej (ponad 1,9 mln zł)  na remont ul. Lubickiej na odcinku od Waryńskiego do Targowej.

- W tym roku toruńscy drogowcy mieli w planach remonty 36 ulic i chodników. Do tej liczby należy dodać 13 zadań, które będą wykonane dzięki oszczędnościom uzyskanym po rozstrzygnięciu innych postępowań przetargowych. Wśród dodatkowych zadań znalazły się remonty ulic, chodników i jedno z zakresu oświetlenia – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski

– Ponadplanowe odcinki wytypowane zostały po objeździe całego Torunia. Niektóre to efekt sygnałów zgłaszanych podczas moich wiosennych spotkań z mieszkańcami - dodał prezydent Torunia.

- Cieszę się, że możemy poprawić komfort i bezpieczeństwo torunian - mówi Andrzej Glonek, dyrektor MZD. - Ulice i chodniki do remontu zostały wytypowane na podstawie oceny ich stanu technicznego. Przetargi na realizację zadań chcemy ogłosić jeszcze w sierpniu i we wrześniu. Prace powinny się zakończyć w listopadzie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.