PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej połączeń kolejowych z gdańskim portem

  • wnp.pl (PS)    13 marca 2015 - 08:57
Więcej połączeń kolejowych z gdańskim portem
Przedudowa ma znaczenie, ze względu na rosnące obroty terminali w Porcie Gdańsk (fot. mat. pras. Port Gdańsk)

Trwają prace na przebudowywanym moście kolejowym nad Martwą Wisłą, inwestycji kluczowej dla sprawnego połączenia z lądem Portu Gdańsk.
Obecnie prace koncentrują się na budowie przyczółków nowego mostu, przesuniętych o kilkanaście metrów względem dzisiejszego obiektu, informuje PKP PLK. Wykonano już roboty związane z głębokim fundamentowaniem, polegające na zabiciu pali o średnicy 1,5 m i długości 30 metrów. Takich pali na każdej podporze jest 29.

Równocześnie w „Hucie Pokój” w Rudzie Śląskiej trwa budowa elementów stalowych mostu, które są transportowane do Stoczni „Nauta” w Gdyni. Tam będą łączone w większe zespoły i drogą wodną trafią na plac budowy.

Przebudowa mostu na Martwej Wiśle jest fragmentem modernizacji linii kolejowej nr 226 Pruszcz Gdański – Gdańsk Port Północny. Zakończenie robót, planowane na przyszły rok, bardzo usprawni towarowy ruch kolejowy.

Ma to znaczenie, ze względu na rosnące obroty terminali w Porcie Gdańsk, w tym podwojenie do 2017 roku zdolności przeładunkowej Głębokowodnego Terminala Kontenerowego.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.