PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej tramwajów dla Poznania

  • PAP    21 grudnia 2010 - 17:03

Wojewoda wielkopolski podpisał we wtorek pozwolenie na budowę przedłużenia trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju (PST) do Dworca Zachodniego w Poznaniu - poinformowała Paulina Mitręga z biura prasowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Inwestycja realizowana jest na podstawie ustawy o przygotowaniu finałowego turnieju Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012.

Trasa o długości dwóch kilometrów ma doprowadzić linię PST do Dworca Zachodniego PKP. Szacowany koszt inwestycji to 85 milionów złotych, z czego 45 milionów pochodzić będzie z kasy UE w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Pozwolenie obejmuje między innymi budowę dwutorowej linii tramwajowej, pętli tramwajowej "Dworzec Zachodni", a także dostosowanie infrastruktury kolejowej i tramwajowej.

Projekt realizuje spółka Infrastruktura Euro 2012 Poznań. Spółka jest jedną z dwóch powołanych przez miasto spółek celowych dla realizacji przedsięwzięć związanych z organizacją Mistrzostw Europy w Poznaniu. Druga, Euro Poznań 2012, zajmuje się rozbudową stadionu miejskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.