PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej trasy S-3

  • Gazeta Wyborcza Zielona Góra    24 grudnia 2009 - 06:07

Drogowcy dostali pozwolenie na budowę 19 km trasy S3 między Międzyrzeczem i Sulechowem. Inwestycja wreszcie ruszy z miejsca.
Fragment trasy S3 od Gorzowa do Nowego Miasteczka liczy ponad 144 km. Czy powstanie do 2012 roku? Trudno powiedzieć. 156 dni zajęło inwestorowi czekanie na wydanie przez Lubuski Urząd Wojewódzki pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Z tego powodu nie można było ogłaszać przetargów i wbić pierwszej łopaty na budowie ekspresówki.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad musiała uzupełnić dokumentację m.in. oddziaływania na środowisko W środę wicewojewoda lubuski Jan Świrepo podpisał decyzje o pozwoleniu na rozpoczęcie inwestycji na dwóch odcinkach – 7,8 km i 10,7 km trasy między Międzyrzeczem i Sulechowem. Autostrada ma być gotowa pod koniec 2011 r. Inwestorem jest spółka Autostrada Wielkopolska.

W Lubuskiem trasa S3 na razie przypomina przerywane przewody. Jest dwupasmowa obwodnica Zielonej Góry, jednopasmowe obwodnice Gorzowa i Międzyrzecza oraz fragment trasy do Nowej Soli. Od strony Szczecina budowa S3 idzie pełna parą. Droga o parametrach autostrady połączy Gorzów i Szczecin w niespełna półtora roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.