PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej wieżowców nie powstanie

  • PAP    8 października 2013 - 09:18
Więcej wieżowców nie powstanie

Mimo że w Polsce budowane są teraz trzy porządne wieżowce mieszkalne, to dalszego wysypu takich budynków nie będzie - mówi "Rzeczpospolitej" b. naczelny architekt m.st. Warszawy Michał Borowski.
Jak wyjaśnia, wynika to z tego, że są one szalenie drogie w budowie, mieszkania w nich muszą sporo kosztować, a nie ma w Polsce tak dużo ludzi, których na nie stać. A też nie każdy chce mieszkać w wieżowcu.

Potrzeby, które mogą występować w tej chwili w Polsce czy w Warszawie, będą teraz zaspokojone na wiele lat - ocenia Borowski.

Czytaj też: Miasta ścigają się na wieżowce

Zwraca też uwagę, iż ceny gruntów w stolicy Polski nie są tak wysokie jak w Hongkongu czy na nowojorskim Manhattanie. Ale koszty budowy są już zbliżone i tam się opłaca budować drogie, wysokie wieżowce mieszkalne - wskazuje.

A jak relacjonuje "Rz", właśnie w USA powstają coraz wyższe apartamentowce, bo do niższych pięter z racji nagromadzenia wieżowców nie dociera światło dzienne. W efekcie za dostęp do słońca i dobry widok w Nowym Jorku trzeba wydać kilkadziesiąt mln dol.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.