PARTNER PORTALU
  • BGK

Wiecha na hospicjum dla dzieci w Gdyni

  • AT    8 grudnia 2012 - 10:24
Wiecha na hospicjum dla dzieci w Gdyni

W Gdyni odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na budynku stacjonarnego hospicjum dla dzieci.
W uroczystości wzięli udział: metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź, ks. Grzegorz Miloch, dyrektor Hospicjum im. św. Wawrzyńca, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Obecni byli przyjaciele hospicjum, a także projektanci i wykonawcy.

Pierwsze w regionie i jedno z pierwszych w kraju stacjonarne hospicjum dla dzieci w Gdyni powstaje z myślą o tym, by stworzyć najmłodszym podopiecznym drugi dom, komfortowy i wygodny, w którym znajdą się przyjazne pokoje dla dzieci i ich rodzin, nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny, sale zabaw, a nawet kino. Hospicjum to wotum wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II.
 
Stacjonarne hospicjum dla dzieci to wspólny projekt Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca i gdyńskiego samorządu. Pomysł zrodził się z inicjatywy Stowarzyszenia, a budowę finansują mieszkańcy Gdyni z 1% podatków przekazywanych na rzecz hospicjum. Potrzebną kwotę na realizację inwestycji uzyskano dzięki hojnie wspieranej przez gdynian dotychczasowej działalności stowarzyszenia, zaś działkę pod budowę wielkości ponad 3 tys. m2 przekazało Miasto.
 
Planowane zakończenie budowy w 2013 roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.