PARTNER PORTALU
  • BGK

Wiecha zawisła na terminalu

  • wer/mat.pras.    17 października 2011 - 15:36
Wiecha zawisła na terminalu

Dziś nastąpiło zawieszenie wiechy na terminalu pasażerskim portu lotniczego Warszawa/Modlin.
Rok temu, dokładnie 8 października 2010 roku oficjalnie rozpoczęła się budowa Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.

Po roku doskonale widoczne są zmiany jakie nastąpiły w obrębie lotniska: wyburzono zrujnowane obiekty, kończy się modernizacja istniejących wcześniej budynków, powstają parkingi i drogi dojazdowe, trwa remont istniejącego hangaru itd. Najważniejsze i najbardziej spektakularne są roboty przy drodze startowej oraz budowa terminalu.

- Tej skali inwestycja nie jest łatwa w realizacji, ale jak widać przy dużej determinacji strony samorządowej, branży lotniczej i wsparciu z funduszy unijnych można ją sprawnie realizować. Jesteśmy już na takim etapie budowy, na którym nic nie powinno stanąć na przeszkodzie, aby lotnisko było otwarte już w przyszłym roku - podkreślił Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego (oceń działania marszałka).

Czytaj też: Wiecha zawiśnie na terminalu pasażerskim

Prawie gotowa jest już droga startowa, trwa montaż świateł i urządzeń nawigacyjnych oraz prace przy warstwach betonowych progu 26. Wykonawca tych robót zajmuje się również drogami kołowania, drogami technicznymi oraz płytami postojowymi i różnego rodzaju instalacjami związanymi z obszarem lotniskowym. Przy projekcie pracuje obecnie 308 osób. Droga startowa lotniska będzie miała 2500 m długości.

Cały obiekt będzie miał ponad 12 tyś. m2 powierzchni użytkowej. Będzie w nim można obsłużyć ok. 2 mln pasażerów.Rozpoczęcie działalności przez Port Lotniczy Warszawa/Modlin nastąpi w II kwartale przyszłego roku.Lotnisko będzie pełniło rolę komplementarną wobec Portu Lotniczego Warszawa im. F. Chopina. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.