PARTNER PORTALU
  • BGK

Większa dotacja do basenu w Krośnie

  • Krosnocity.pl    13 sierpnia 2013 - 13:06
Większa dotacja do basenu w Krośnie

Rada Miasta jednogłośnie zwiększyła dotację do funkcjonowania pływalni przy ul. Sportowej 8 (Turaszówka). Podczas dyskusji poinformowano, że udostępnienie basenu w szerszym wymiarze godzin i w niedzielę wymagałoby jeszcze wyższych dotacji. Jakie jest wasze zdanie o basenie w Turaszówce?
Ustalenie nowej stawki dotacji przedmiotowej dla Zespółu Krytych Pływalni w Krośnie w wysokości 70 zł do jednej godziny funkcjonowania pływalni w Turaszówce od dnia 1 lipca 2013 r. uzasadniono koniecznością zabezpieczenia środków na planowaną regulację wynagrodzeń w drugim półroczu. Do końca czerwca obowiązywała stawka 58 zł do jednej godziny.

W wyniku dokonanej przez radnych zmiany pływalnia otrzyma dotację przedmiotową w łącznej wysokości 218 572 zł (wzrost o 18 752 zł).

Odpowiadając na pytania radnego Kazimierza Mazura (PiS), Skarbnik Miasta, Marcin Połomski uzupełnił uzasadnienie stwierdzając, że wzrost dotacji nie będzie w całości przeznaczony na wynagrodzenia, ponieważ nie są one jedynym kosztem funkcjonowania pływalni. Co więcej zaznaczył, że baseny utrzymywane są przede wszystkim z przychodów uzyskiwanych przez Zespół Krytych Pływalni. Skarbnik dodał, że wynagrodzenia pracowników wzrosną przeciętnie o 75 zł brutto.

Radny Paweł Krzanowski (PiS) zwrócił się o to, aby basen w Turaszówce był czynny także w niedzielę - Dużo osób o to pyta, a niestety jest nieczynne - mówił radny.

Prezydent Bronisław Baran przekonywał, że wszelkie ograniczenia w funkcjonowaniu pływalni wynikają z analiz zapotrzebowania.

- To wynika z zainteresowania i ilości osób pływających - mówił prezydent zaznaczając, że dyrektor podejmuje decyzję o skróceniu godzin otwarcia wtedy, gdy liczba pływających nie pozwala nawet na pokrycie kosztów technologicznych funkcjonowania basenu. - Decyzje nie są podejmowane na podstawie jednorazowej informacji, tylko na podstawie analizy - stwierdził Bronisław Baran.

Dodał, że aby basen był otwarty przez cały tydzień od rana do wieczora należałoby znacznie podnieść dotacje.

- Żeby basen czekał otwarty niezależnie od tego czy ktoś przyjdzie, czy nie, musielibyśmy mieć stawkę dotacji nie 200 tysięcy, a pół miliona, albo jeszcze więcej - zaznaczył prezydent. Dodał też, że pływalnia w Turaszówce powinna mieć charakter pływacko-sportowy

- Musi służyć osobom, które chcą popływać i pływają więcej - powiedział Bronisław Baran o basenie w Turaszówce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: