Większa strefa aktywności gospodarczej

Miasto Oświęcim poszerzy istniejącą w mieście strefę aktywności gospodarczej Nowe Dwory z 30 do 50 ha.
Większa strefa aktywności gospodarczej
Na zagospodarowanie dodatkowej powierzchni do 2015 r. samorząd przeznaczy 16 mln zł – podała w piątek rzecznik oświęcimskiego magistratu Katarzyna Kwiecień.

Rzecznik poinformowała, że p.o. prezydenta Oświęcimia zawarł w piątek z marszałkiem województwa małopolskiego umowę na dotację z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Z tego źródła na rozbudowę infrastruktury strefy trafi 9,38 mln zł. Resztę samorząd wyasygnuje w kolejnych latach z własnego budżetu.

„Przedsięwzięcie umożliwi zaktywizowanie dodatkowo 20 ha terenu. Rozbudowa południowej części strefy gospodarczej pozwoli pozyskać inwestorów i stworzyć nowe miejsca pracy. Kluczowe jest wykonanie drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych. Z kolei drugi inkubator, który powstanie w ramach tego projektu, jest ofertą oczekiwaną na rynku pracy. W pierwszym – już działającym – miejsca są dobrze wykorzystane” – powiedział pełniący obowiązki prezydenta Oświęcimia Janusz Chwierut.

P.o. prezydenta dodał, że strefa stworzy swego rodzaju klaster przemysłowy z dominującą w nim firmą chemiczną Synthos (dawna Firma Chemiczna Dwory). Władze Oświęcimia liczą, że na nowym terenie pojawią się firmy z branży: chemicznej, logistycznej oraz transportu i spedycji.

Katarzyna Kwiecień powiedziała, że dodatkowe 20 ha zagospodarowane zostanie w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. „Będzie tylko jeden przetarg, a wyłoniony w nim wykonawca przygotuje dokumentację projektową oraz wykona inwestycję” – wyjaśniła.

W strefie aktywności gospodarczej Nowe Dwory w jej dotychczasowych granicach ulokowało się 25 firm z branży hurtowej, meblowej, motoryzacyjnej, transportowej i budowlanej. Dodatkowo w inkubatorze przedsiębiorczości działają 33 firmy.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

TO WIELKA I MIŁA NIESPODZIANKA ! ALE FAJNIE !

KOKO spoko, 2012-06-30 08:01:24 odpowiedz

no to bardzo dobra wiadomość

Singiel, 2012-06-30 07:32:59 odpowiedz

U nas też przydałaby sie większa strefa aktywności,prawdaż? Czuję ogromny niedosyt!

TEOFIL, 2012-06-29 22:54:30 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE