PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielka inwestycja drogowa rusza w Wałbrzychu

  • AW    6 sierpnia 2012 - 16:08
Wielka inwestycja drogowa rusza w Wałbrzychu

6 sierpnia została podpisana umowa z wykonawcą na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 381 – ul. 11 Listopada na odcinku od pl. Górnika do ul. Armii Krajowej wraz z ul. Parkową w Wałbrzychu.
Inwestycja obejmuje remont drogi, wymianę sieci kanalizacji deszczowej i sieci oświetlenia drogowego oraz  przebudowę sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej.

Zadanie jest współfinansowane w zakresie dotyczącym części drogowej przez Województwo Dolnośląskie w ramach dotacji celowej oraz przez Wałbrzyski Związek Wodociągów i Kanalizacji w zakresie dotyczącym sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej .

- Jest to drugi etap modernizacji ul. 11 Listopada. Tym razem przebudowany zostanie odcinek od Placu Górnika. Jest to bardzo ważna inwestycja. Wpłynie zasadniczo na poprawę stanu drogi, komfort jazdy i estetykę tej ulicy.  Co istotne, gruntownie przebudowana zostanie infrastruktura podziemna. Realizacja tego trudnego projektu będzie wymagała wyrozumiałości mieszkańców i kierowców. O co już teraz proszę -  powiedział podczas konferencji prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Pełnomocnik wykonawcy Janusz Mierzwa podkreślił, że front robót jest ogromny. Prace projektowe oraz pozwolenia potrwają około 2-3 miesiące. = Po tym czasie ruszą prace drogowe – zapewnił.

Droga powinna być gotowa pod koniec czerwca przyszłego roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.