PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielka modernizacja lokalnych dróg

  • PAP    24 sierpnia 2010 - 17:21

218 km małopolskich dróg powiatowych i gminnych zostanie zmodernizowanych w tym roku w ramach drugiego etapu Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Nakłady na ten cel wyniosą 71,5 mln zł.
Rzecznik wojewody małopolskiego Joanna Sieradzka poinformowała we wtorek, że dotacje na inwestycje drogowe otrzymało 51 małopolskich projektów: 33 z nich dotyczą dróg gminnych a 18 powiatowych. Wszystkie zmodernizowane trasy zostaną oddane do użytku w tym roku.

Jak zaznaczyła rzecznik, pierwotnie do listy małopolskich inwestycji drogowych, które otrzymały dofinansowanie w tym roku, zakwalifikowało się 25 projektów gminnych i 15 powiatowych. Po rozstrzygnięciu przetargów okazało się jednak, że udało się zaoszczędzić 13 mln zł. Umożliwiło to dofinansowanie 11 dodatkowych projektów, co pozwoli na przebudowę dodatkowych 43 km dróg.

W ramach programu w tym roku w Małopolsce zostanie zmodernizowanych prawie 92 km dróg gminnych oraz około 126 km dróg powiatowych.

Najdłuższy z przebudowywanych odcinków drogi powstanie w powiecie bocheńskim i będzie miał ok. 17 km. Do tej pory oddano do użytku 11 tegorocznych inwestycji w gminach: Słopnice, Łukowica, Szczurowa, Gołcza, Książ Wielki, Limanowa, Biecz, Wieprz, Dobra i Miasto Gorlice oraz powiat miechowski.

Według Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego na realizację przyszłorocznego, trzeciego etapu Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych region otrzyma w sumie, podobnie jak w ubiegłym roku, 71,5 mln złotych. Połowa dotacji przeznaczona będzie na drogi powiatowe, a połowa na gminne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.