PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielki pech Stadionu Śląskiego. Runęło rusztowanie

  • TVS    1 kwietnia 2015 - 07:12
Wielki pech Stadionu  Śląskiego. Runęło rusztowanie
fot. Adam Sierak/TVS

Najprawdopodobniej wskutek wichury we wtorek (31 marca) wieczorem w Chorzowie zawaliło się rusztowanie na Stadionie Śląskim.
Na miejsce przybył pracownik Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Chorzowie, który przekazał, że w rusztowanie na górnej koronie Stadionu Śląskiego najprawdopodobniej uderzył piorun. Informacje te jednak szybko zostały zweryfikowane i "głównym podejrzanym" jest bardzo silny podmuch wiatru.

Część rusztowania runęła na zaparkowany u podnóża stadionu samochód. Auto stało obok wejścia do szatni dla osób korzystających ze znajdujących się w pobliżu boisk. Szczęśliwie, nikogo nie było w pobliżu.

Elementy rusztowania spadły także na hotel. Z uszkodzonej części budynku ewakuowano dwóch gości, którzy noc spędzą w innych pokojach.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Co ciekawe, elementy uszkodzonego rusztowania odpadły dokładnie z jednego z miejsc, w których przed laty miały zostać zainstalowane tzw. krokodyle (napinacze lin dachu stadionu).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • kurzaj, 2015-04-01 12:57:07

    Antek, trzymaj mur a ja po wypłatę idę. Jak ten stadion, był przez tyle lat budowany i remontowany w atmosferze kolejnych skandali, afer korupcyjnych i typowego polskiego przekrętu, to wiadomo, że będzie wisiała na nim klątwa, tych osób, którym "przy okazji" zrobiono większą lub mniejszą k...rzywdę. Chodzi o krzywdę wyrządzoną ludziom uczciwym przez złodziei i oszustów. Lepiej, aby go przebudowano na kurnik. Jak się całkiem zawali, to przynajmniej, nie zginą ludzie. Podatnik zaś, dodatkowo ucierpi.  rozwiń