Wielki poślizg na budowie Narodowego

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Gazeta Prawna
  • 25-05-2011
  • drukuj
Stadion piłkarski w Warszawie nie zostanie oddany w terminie. Opóźnienie może sięgnąć aż dziesięciu miesięcy.
Wielki poślizg na budowie Narodowego

Przyczyną są błędy w projektach instalacji elektrycznych – ustalił „Dziennik Gazeta Prawna”. Sztandarowa inwestycja na Euro 2012, według renomowanej firmy audytorskiej EC Harris, będzie gotowa dopiero na przełomie lutego i marca 2012 r.

Czytaj też: Stadion Narodowy przedmiotem negocjacji

Planowo stadion miał być oddany w czerwcu 2011 r. Między inwestorem, którym jest Narodowe Centrum Sportu, a wykonawcą (konsorcjum Alpine Bau, PBG i Hydrobudowa) trwa ostry spór, kto jest winny opóźnienia.

Czytaj też: Stadion Narodowy ma pierwsze krzesełka

Stawką są gigantyczne kary, a z drugiej strony kariery osób z szefostwa NCS. Wykonawca obarcza winą Centrum, które nie dostarczało projektów sieci elektrycznej lub przekazywało je z opóźnieniem.

Czytaj też: Narodowy z poślizgiem

Pracownicy budowy opowiadają gazecie, że np. dwóch trafostacji w projekcie w ogóle nie było. Wykonawca uważa więc, że to daje mu podstawę do zmiany terminu realizacji.

Czytaj też: Nowa nazwa Stadionu Narodowego

Przesądzone zdają się być więc losy pięciu dużych imprez, które jeszcze w tym roku miały się odbyć na Narodowym. W tym hitowego meczu reprezentacji Polski i Niemiec – akcentuje „Dziennik Gazeta Prawna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

A przy okazju ilu uczestniczacych w budowie nie zostanie zaplaconych, a wiec ilu w tym padnie ??? Moze sie dowiemy ??? Szacujac ststystycznie to nie obejdzie sie bez setki !!! No bo nasze nieprawo daje szanse jednym / wybrancom, dajac im szanse na wykorzystanie PODWOJNYCH GWARANCJI ZAPLATY..., z art. 649.1 i 647.1 kc !!!! Tyle ze oni sami nawet o tym nie wiedza w wiekszosci przypadko i tez padaja !!! rozwiń

Byly Koordynator OIUGZ, 2011-05-25 12:43:59 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE