PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkie łatanie dziur po zimie w Łodzi

  • ZWI    4 marca 2013 - 19:41
Wielkie łatanie dziur po zimie w Łodzi

Wiceprezydent Łodzi Radosław Stępień zaprezentował plan napraw łódzkich ulic po zimie 2013 roku. Prace rozpoczną się 6 marca. Potrwają do końca kwietnia. Będą się odbywać według harmonogramu napraw nawierzchni asfaltowych w poszczególnych rejonach miasta, który został przygotowany przez Zarząd Dróg i Transportu UMŁ.
Jak informuje magistrat, wykonanie zaplanowanych robót będzie możliwe, jeżeli pozwoli na to pogoda, a więc jeśli średniodobowa temperatura będzie wyższa niż +5C i nie będzie intensywnych opadów. Informację o orientacyjnych terminach remontów zamieszczamy na portalu interentowym miasta.

 - Każdy mieszkaniec może sprawdzić, czy w okolicy jego zamieszkania czy miejsca pracy będą prowadzone systemowe prace związane z uzupełnianiem nawierzchni ulic oraz zapoznać się z przybliżoną datą ich rozpoczęcia - mówił wiceprezydent, podkreślając, że terminy mogą ulec zmianie i będą aktualizowane, jeśli dojdzie do pogorszenia pogody.

- Duża część napraw będzie odbywać się wieczorem i po ustaniu największego ruchu, zwłaszcza na kluczowych skrzyżowaniach. Chodzi nam o zminimalizowanie utrudnień dla kierowców - powiedział wiceprezydent Radosław Stępień.

Czytaj też: Kto zapłaci za szkody przez dziury w ulicy?

Firmy prowadzące naprawy będą frezować uszkodzoną nawierzchnię, czyścić i pokrywać warstwą gorącego asfaltu oraz wałować. Naprawiane ulice nie będą wyłączone z ruchu, jednak fragmentami zostaną wygrodzone słupkami.

- Kolejność remontów ustalono biorąc pod uwagę, gdzie występują największe ubytki, gdzie jest najbardziej zniszczona nawierzchnia oraz gdzie występuje największe natężenie ruchu - powiedział dyrektor ZDiT Grzegorz Nita, prosząc łodzian o wyrozumiałość w związku z nieuniknionymi utrudnieniami w ruchu.

Od 1 stycznia 2013 r. na naprawy ubytków w nawierzchniach jezdni ZDiT wydał już ok. 1,1 mln zł. W 2013 r. kwota zarezerwowana w budżecie na naprawy dróg o nawierzchniach twardych wynosi ponad 6,6 mln zł -informuje UM w Łodzi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.