PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkie remonty dróg w Zakopanem

  • PAP    12 kwietnia 2010 - 11:58
Wielkie remonty dróg w Zakopanem

Poważne utrudnienia czekają kierowców w Zakopanem.
W poniedziałek (12. kwietnia) w Zakopanem rozpoczynają się remonty dróg w ramach projektu "Góral*ski", współfinansowanego z funduszy unijnych. Roboty będą prowadzone do końca listopada, z wakacyjną przerwą.

Program "Góral*ski" zakłada remont i modernizację sieci dróg powiecie tatrzańskim, o łącznej długości 62 km.

Burmistrz Zakopanego Janusz Majcher zaapelował do mieszkańców i turystów, którzy planują urlop pod Giewontem, o wyrozumiałość. - Musimy ten okres przetrzymać i doprowadzić do wyremontowania głównych arterii miasta. Jest to olbrzymia inwestycja, która musi być zakończona w tym roku - powiedział.

Dodał, że system objazdów jest dobrze przygotowany. Jeśli okaże się, że są jakiekolwiek błędy, będzie na bieżąco korygowany - powiedział.

Władze Zakopanego podkreślają, by kierowcy zwracali uwagę na nowo ustawione znaki i nie jeździli "na pamięć".

Roboty będą przerwane na czas wakacji, czyli od lipca do końca sierpnia. Zostaną wznowione we wrześniu i potrwają do końca listopada.

Projekt powstaje w ramach umowy partnerskiej czterech podhalańskich samorządów: powiatu tatrzańskiego, miasta Zakopane oraz gmin Kościelisko i Poronin.

Prawie 30 mln zł na remonty pochodzi z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, finansowanego ze środków europejskich. Reszta, czyli ponad 16 mln zł - z budżetów Starostwa Tatrzańskiego i poszczególnych gmin biorących udział w projekcie

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Szukam pracy - PJ, 2010-05-07 17:01:34

    Witam Pilnie szukam pracy na terenie Zakopanego lub okolic. Posiadam Prawo Jazdy kat. B i samochód. Kontakt: szukampracy-pj@gazeta.pl