PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkopolskie: 123 wnioski na schetynówki

  • PAP    5 października 2010 - 17:48

Do urzędu wojewódzkiego w Poznaniu wpłynęły 123 wnioski o dofinansowanie modernizacji lokalnych dróg w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.
123 wnioski na dofinansowanie budowy lub remontu dróg lokalnych złożono w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w ramach trzeciej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. Wojewoda rozdysponuje 79,5 mln zł. 
Jak poinformował we wtorek rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube, ogólna wnioskowana kwota dotacji wynosi 170 mln zł, co ponad dwukrotnie przewyższa pulę dostępnych środków. Termin nadsyłania wniosków na dofinansowanie minął 30 września. 

"Mimo że wniosków jest mniej niż w latach ubiegłych, tegoroczna edycja pokazała, że program nadal cieszy się dużym zainteresowaniem samorządów. O środki będące w dyspozycji wojewody - 79,5 mln zł - czyli o blisko 17 mln więcej niż w roku 2008, -starają zarówno samorządy gminne, jak i powiatowe" - powiedział.

Jak wyjaśnił, zgodnie z przyjętą przez Radę Ministrów nowelizacją programu, w tym roku ułatwiony został dostęp do dotacji celowej z budżetu państwa gminom i powiatom, których infrastruktura drogowa ucierpiała w wyniku tegorocznych powodzi lub osunięć ziemi wywołanych opadami atmosferycznymi.

"Przyjęta zmiana przewiduje podwyższenie oceny punktowej wniosków o dofinansowanie projektów obejmujących odcinki dróg, które w wyniku powodzi zostały uszkodzone lub zniszczone. Spośród wszystkich wniosków o dofinansowanie zgłoszonych do wojewody w tegorocznym naborze tylko 12 dotyczy szkód powodziowych" - powiedział.

Oceną wniosków zajmie się powołana przez wojewodę komisja, w skład której wchodzą przedstawiciele wojewody, marszałka, poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz policji.

Specjalna lista rankingowa najlepiej ocenionych projektów zostania przygotowana przez komisję do końca października. W I i II edycji programu z dotacji skorzystały w sumie 93 samorządy (29 powiatów i 64 gminy). Dotacjami z budżetu państwa objęto blisko 350 km dróg lokalnych w województwie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.