PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkopolskie. 64,5 mln zł na modernizację dróg

  • pt/pap    6 kwietnia 2017 - 14:43
Wielkopolskie. 64,5 mln zł na modernizację dróg
W 2016 roku w województwie wielkopolskim dofinansowanie otrzymało w ramach programu 39 zadań na drogach gminnych i 22 na powiatowych (fot.fotolia)

Ok. 100 km dróg w Wielkopolsce powstanie lub zostanie przebudowanych dzięki dofinansowaniu w ramach rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. W tym roku 64,5 mln zł dofinansowania otrzyma 26 gmin i 15 powiatów.
Rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube poinformował w czwartek, że największe środki trafią do gmin Grodzisk Wielkopolski i Międzychód - po 2,8 mln zł. Wśród powiatów najwyższe kwoty dofinansowań uzyskały powiaty: poznański, kaliski, kępiński i jarociński - po 3 mln zł.

W powiecie pleszewskim przebudowana zostanie droga między Dobrzycą a Korytami. W powiecie poznańskim rozbudowana będzie droga między stolicą regionu a Dopiewem. W powiecie kaliskim zaplanowano przebudowę dróg o łącznej długości przeszło 17 km. Przebudowane lub zbudowane będą też m.in. lokalne drogi w Kole, Gnieźnie, Wągrowcu, Wrześni czy Szamotułach.

"Cieszę się, że samorządy tak chętnie i licznie składają wnioski. Staramy się przygotowywać jak najszersze listy dofinansowań. Moim celem jest, by każdy samorząd w województwie, ale przede wszystkim ich mieszkańcy, odczuli poprawę bezpieczeństwa i jakości lokalnej infrastruktury" - powiedział w czwartek wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

W przypadku pojawienia się oszczędności w zadaniach objętych dotacjami, wojewoda może zaproponować kolejnym samorządom z zatwierdzonej listy rankingowej wniosków przystąpienie do realizacji zadań i dofinansowanie następnych odcinków dróg.

W 2016 roku w województwie wielkopolskim dofinansowanie otrzymało w ramach programu 39 zadań na drogach gminnych i 22 na powiatowych. Koszt inwestycji dotyczących ok. 150 km dróg sięgnął 59,8 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.