PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkopolskie. Poznań będzie miał wieżę widokową

  • pt/pap    3 kwietnia 2018 - 07:24
Wielkopolskie. Poznań będzie miał wieżę widokową
Wieża widokowa w Poznaniu (fot.Toya Design)

Do końca listopada na terenie Szacht w południowej części Poznania stanie 22-metrowa wieża widokowa. Projekt jej budowy został wybrany w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.
Biuro prasowe poznańskiego magistratu poinformowało, że wieżę w dolinie Strumienia Junikowskiego zbuduje spółka Mosty Poznań. Wykonawca został wybrany w przetargu rozpisanym przez Zarząd Zieleni Miejskiej. Szachty to teren rekreacyjny dla mieszkańców południowo-zachodniej części Poznania.

22-metrową budowlę z tarasem widokowym o powierzchni 14 metrów kwadratowych zaprojektowali architekci z biura projektowego Toya Design. Wieża będzie wyposażona w system monitoringu.

Projekt budowy wieży widokowej na poznańskim Świerczewie, z której rozpościerać się będzie widok na panoramę Poznania i Lubonia, został wybrany do realizacji w ramach głosowania mieszkańców w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2016 i uzyskał wówczas prawie 3,5 tys. głosów.

Rozstrzygnięty przetarg był trzecim, jaki ogłoszono na wykonawcę tej inwestycji. Poprzednie nie przyniosły rezultatu. Tym razem chęć budowy wieży wyraziły dwie firmy

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.