PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkopolskie: w czwartek oddanie do użytku 18,5-km odcinka S5

  • bad/PAP    2 maja 2017 - 15:33
Wielkopolskie: w czwartek oddanie do użytku 18,5-km odcinka S5
Prace udało się zakończyć dwa miesiące przed planowanym terminem. Fot. GDDKiA

W czwartek zostanie oddany do użytku 18,5-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S5 od węzła "Mieleszyn" do "Gniezno Południe". Jak poinformowała GDDKiA w Poznaniu, prace udało się zakończyć dwa miesiące przed planowanym terminem.
Poznański oddział GDDKiA poinformował również, że do czwartku zostaną wykonane wszelkie niezbędne prace związane z wydaniem pozwolenia na użytkownie trasy.

Dwujezdniowa ekspresowa droga ma "uwolnić" Gniezno od ruchu ciężkiego, a kierowcom podróżującym tranzytem umożliwić szybką i bezpieczną podróż.

"Nowa, ponad 18 km trasa ekspresowa jest doskonale skomunikowana z innymi, kluczowymi dla miasta drogami poprzez węzły Mieleszyn, Gniezno Północ i Kłecko. Komunikację lokalną zapewniają nowe drogi dojazdowe, a bezpieczeństwo ruchu bezkolizyjne rozwiązania komunikacyjne z zastosowaniem 19 obiektów inżynierskich: 4 mostów w ciągu drogi S5, 5 wiaduktów w ciągu S5, 9 wiaduktów nad S5, 1 przejścia dla zwierząt" - podkreślono w przesłanym PAP komunikacie.

Inwestycja realizowana przez poznański oddział GDDKiA kończy się na granicy województwa kujawsko - pomorskiego. Dalszy etap realizuje bydgoski oddział GDDKiA. W drugiej połowie 2019 r. planowane jest oddanie do ruchu dalszych odcinków S5 aż do połączenia z autostradą A1 w okolicach Grudziądza.

Wartość robót budowlanych to ponad 500 mln zł, z czego 85 proc. stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.