PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielomilionowa inwestycja drogowa

  • krosnocity.pl    2 kwietnia 2011 - 15:58
Wielomilionowa inwestycja drogowa

Powiat krośnieński (woj. podkarpackie) rozpoczął realizacji dwóch dużych, wielomilionowych inwestycji w gminach Jedlicze i Wojaszówka.
Pierwsze zadanie to przebudowa dróg powiatowych: Szebnie – Tarnowiec – Jedlicze - Potok; Jedlicze - Dobieszyn - Krosno; Chlebna – Kopytowa - Faliszówka, które realizowane będzie w trzech etapach.

Sprawdź notowania prezydenta Krosna

I etap zakłada przebudowę dróg na długości 2715 m, poszerzenie drogi, wykonanie wzmocnienia nawierzchni jezdni, umocnienie poboczy, budowę chodnika wraz z budową kanalizacji deszczowej, a także budowę 4 zatok autobusowych, 2 zatok postojowych, montaż barier energochłonnych i przebudowę mostu na potoku Chlebianka.

II etap prac obejmuje wykonanie chodnika na długości 600 m, budowę chodnika oraz poszerzenie nawierzchni jezdni.

W ramach III etapu zaplanowano przebudowę drogi na długości 3483 m, poszerzenie jezdni wraz z utrwaleniem nawierzchni, wykonanie wzmocnienia nawierzchni, budowę chodnika o długości 90 m, budowę barier energochłonnych i modernizację 2 zatok autobusowych. Wykonawcą, wyłonionym w drodze przetargu, jest konsorcjum firm: Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie i Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych w Jaśle. Wartość zadania, które otrzyma dofinansowanie z RPO w wysokości 67,12 %, wynosi 5 587 339 zł.

Przebudowa drogi powiatowej Kobyle-Łęki Strzyżowskie-Bratkówka-Odrzykoń to kolejne zadanie, które będzie realizowane na terenie gminy Wojaszówka. Zakres prac obejmuje przebudowę drogi na długości 12 276 m, poszerzenie jezdni, wykonanie wzmocnienia jezdni, budowę chodnika i wyniesionego przejścia dla pieszych, przebudowę przepustów, wykonanie zjazdów indywidualnych, utwardzenie i umocnienie poboczy.

Koszt  inwestycji, po przetargu, wynosi 6 458 930 zł. Zadanie zostanie dofinansowane z RPO w wysokości 66,08 % wartości całkowitej.

Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych w Jaśle.
Umowy o dofinansowanie obydwu projektów w ramach RPO Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013 podpisali starosta krośnieński Jan Juszczak, wicestarosta Andrzej Guzik i skarbnik powiatu Krystyna Kasza.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.