PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielopoziomowy parking w Sanoku

  • PAP    5 stycznia 2012 - 15:59
Wielopoziomowy parking w Sanoku

Ponad 6,5 mln zł kosztować będzie budowa wielopoziomowego parkingu w centrum Sanoka (Podkarpackie). Inwestycja, która dofinansowana jest z funduszy unijnych, gotowa ma być w połowie 2013 r.
Jak poinformował burmistrz Sanoka Wojciech Blecharczyk, miasto odwiedza rocznie kilkaset tys. turystów. - Często mają kłopot ze znalezieniem miejsc parkingowych w centrum Sanoka. Ta inwestycja ma rozwiązać w jakiejś części, ten problem - dodał.

Według burmistrza w śródmieściu brakuje ok. 2 tys. miejsc parkingowych.

Czytaj też: Wrzuć monetę i ...nie stój za długo

Nowy, trzykondygnacyjny parking pomieści prawie 100 samochodów. Najciekawszym elementem obiektu będzie tzw. zielony dach, na którym znajdą się średnie i niskie krzewy liściaste i iglaste oraz średniej wielkości drzewa.

Jak poinformował Piotr Kozłowicz firmy Skanska, która wybuduje parking, zalety takiego rozwiązania to przede wszystkim obniżenie temperatury i wzrost wilgotności powietrza wewnątrz obiektu. - Zasadzone tam drzewa będą ponadto pochłaniać pyły i gazy oraz zatrzymywać wody opadowe - zaznaczył.

Parking powstanie w ramach projektu "Poprawa atrakcyjności turystycznej miasta Sanoka poprzez renowację polichromii w kościele przyklasztornym oo. Franciszkanów oraz budowę parkingu wielopoziomowego w okolicach rynku miejskiego". Na jego realizację władze Sanoka pozyskały dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.