PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielu chętnych do sporządzenia raportu

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Białystok    6 sierpnia 2011 - 07:33
Wielu chętnych do sporządzenia raportu

Do białostockiego urzędu marszałkowskiego wpłynęło sześć ofert na przetarg na raport oddziaływania na środowisko dla regionalnego lotniska. Rozstrzygnięcie postępowania najwcześniej za tydzień.
Wszystkie oferty mieszczą się w ustalonej kwocie nieco ponad 1,7 mln zł – informuje „Gazeta Wyborcza Białystok”.

W przetargu wystartowały firmy z całej Polski. Najtańszą ofertę, opiewającą na 971 tys. zł złożył Transprojekt Gdańsk, najdroższą, za prawie 1,6 mln, konsorcjum stworzone przez Instytut Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej oraz Biuro Konsultingowe Ochrony Środowiska Ekosystem Śląsk.

Zwycięzca przetargu w ramach raportu porówna pod względem oddziaływania na środowisko trzy możliwe lokalizacje portu z drogą startową o długości 2,4 tys. me: położone w gminie Tykocin Saniki, Topolany w gminie Michałowo i Kowalowce pod Zabłudowem. Dokumentu nie należy się raczej spodziewać wcześniej niż za rok.

Czytaj też: Władze nie odstąpią od budowy lotniska

Pierwotnie lotnisko miało zostać wybudowane do roku 2015, w ramach unijnych środków z Regionalnego Programu Operacyjnego. Przewidywany koszt całej inwestycji to około pół miliarda złotych.

Jednak w związku z zamieszaniem wokół decyzji środowiskowej nie ma już żadnej możliwości zakończenia inwestycji w unijnej perspektywie budżetowej na lata 2007-2013. Zarezerwowane na ten cel wcześniej środki, samorząd województwa zamierza przeznaczyć głównie na przebudowę około 30 kilometrów dróg regionalnych – podaje „Gazeta Wyborcza Białystok”.

Czytaj też: Miliony z lotniska odlecą na drogi Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.