PARTNER PORTALU
  • BGK

Wiemy, jak będzie wyglądał Zagłębiowski Park Sportowy

  • JL    10 lutego 2016 - 09:26
Wiemy, jak będzie wyglądał Zagłębiowski Park Sportowy
Tak będzie wyglądał nowy stadion w Sosnowcu. Fot. Mat. prasowe

Warszawska firma JSK Architekci wygrała konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej dla Zagłębiowskiego Parku Sportowego.
– To jedna z najważniejszych inwestycji w historii miasta dlatego też przygotowujemy się do niej starannie. Zdecydowaliśmy się na konkurs bo naszym zdaniem inwestycje o takim charakterze nie powinny się odbywać w tradycyjny sposób, czyli projekt, następnie zamówienia publiczne, najniższa cena, budowa – mówi prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Zanim opracowany zostanie szczegółowy projekt, a następnie plan budowy na temat inwestycji wypowiedzą się mieszkańcy. W marcu miasto planuje w tej sprawie konsultacje społeczne.

Obiekty powstaną na Górce Środulskiej. W obrębie parku będą kluby, restauracje i siłownie oraz muzeum zagłębiowskiego sportu.

– Sosnowiec jest na tyle dużym i ważnym miastem, że brak takiego obiektu po prostu nie przystoi do rangi stolicy Zagłębia. Dlatego też będę namawiał mieszkańców, aby dali nam zielone światło do budowy obiektu, z którego w przyszłości na pewno będziemy dumni – zachęca prezydent Sosnowca.

Przygotowania do rozpoczęcia budowy potrwają około roku. Ten etap to oprócz opracowania projektu także zabezpieczenie środków finansowych. W skład Zagłębiowskiego Parku Sportowego mają wejść stadion, hala sportowa oraz lodowisko. Na ostatni z wymienionych obiektów środki ma zapewnić Ministerstwo Sportu.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.