PARTNER PORTALU
  • BGK

Wiemy, kto dokończy modernizację stadionu Górnika Zabrze

  • AW    12 listopada 2014 - 16:41
Wiemy, kto dokończy modernizację stadionu Górnika Zabrze

Spółka Stadion w Zabrzu zawarła umowę z Przedsiębiorstwem Budowlanym DOMBUD S.A. Wyłoniony w przetargu wykonawca realizować będzie roboty ogólnobudowlane związane z dokończeniem budowy obiektu przy ul. Roosevelta w Zabrzu.
Zadanie, którego podjął się DOMBUD obejmuje szereg prac w ramach kontynuacji zadania inwestycyjnego modernizacji Stadionu im. Ernesta Pohla, w tym m.in. dokończenie prac murowych i żelbetowych z wykonaniem kładek wejściowych, kanałów wentylacyjnych i oddymiania, dokończeniem południowej ściany oporowej i ramp wjazdowych.

Czytaj też: Ślązacy kochają piłkę, ale stadionów nie potrafią budować 

Wykonane zostaną również pomieszczenia kiosków gastronomicznych i toalet na poziomie +1, posadzki ciągów komunikacyjnych i pomieszczeń technicznych oraz centrum dowodzenia imprezą masową, zlokalizowane w skyboxie na poziomie +4.
W ramach tego zadania wykonawca zdemontuje też cztery słupy oświetleniowe zlokalizowanych w obrębie boiska głównego stadionu.

Wartość całego zadania to około 16 mln złotych.

Firma DOMBUD do prac przystąpi niezwłocznie po przejęciu placu budowy, co zgodnie z umową, nastąpi w ciągu 7 dni. Prace mają potrwać nie dłużej niż 5 miesięcy, przy czym przez cały okres prac wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia robót w sposób umożliwiający organizację meczów zgodnie z terminarzem rozgrywek Górnika Zabrze.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.