PARTNER PORTALU
  • BGK

Wiemy, kto przebuduje Operę na Zamku w Szczecinie

  • bad    24 czerwca 2014 - 20:04
Wiemy, kto przebuduje Operę na Zamku w Szczecinie

- Dzisiaj finalizujemy umowę z nowym wykonawcą II i III etapu przebudowy Opery na Zamku. Sądzę, że to najlepszy wybór i wreszcie zmierzamy do happy endu z podjętą inwestycją – komentował zawarcie umowy z konsorcjum Calbud – Konsart marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
We wtorek w obecności marszałka Olgierda Geblewicza została podpisana umowa na realizację II i III etapu inwestycji. W imieniu Opery na Zamku dokument podpisał dyrektor Jacek Jekiel, w imieniu konsorcjum - prezes Calbud Sp. z o.o. Edward Osina oraz wiceprezes Jan Gackowski.

- To jest absolutnie historyczna chwila, znamy przecież perturbacje związane z przebudową siedziby Opery na Zamku. Z całą pewnością dokonania firmy Calbud wróżą bardzo dobrze naszemu przedsięwzięciu - rozpoczął spotkanie dyrektor Opery na Zamku Jacek Jekiel.

Modernizacja Opery na Zamku w Szczecinie jest przedsięwzięciem niezwykle trudnym ze względu na bogaty plan remontu zakładający zmiany w zakresie architektury przestrzeni oraz nowych technologii. Przystąpiono do niej w 2008 roku.

- Od początku byłem zdania, że nie cząstkowo, ale kompleksowo trzeba podejść do tego projektu. Przebudować Operę raz a porządnie - mówił marszałek Olgierd Geblewicz. - Zdecydowaliśmy się przeznaczyć prawie 70 milionów złotych na jej modernizację. Niestety pojawiły się komplikacje - jeden z wykonawców jesienią ubiegłego roku ogłosił upadłość, co spowolniło postęp prac. Mam nadzieję, że dzisiejsza umowa to ostatni zwrot w akcji. Marszałek również wysoko ocenił jakość pracy spółki Calbud. - Wszyscy zaczynają, a Calbud kończy - żartobliwie spuentował.

Prezes Edward Osina podziękował za zaufanie, jakim obdarzono jego firmę. - Jesteśmy w stanie doprowadzić przebudowę do końca, choć jest to bardzo trudne zadanie - deklarował. Jak zaznaczył, powodzenie tego przedsięwzięcia w bardzo dużym stopniu zależy od współpracy obu stron.

Ze względów ekonomicznych realizacja przebudowy Opery została podzielona na 3 etapy. Roboty budowlane I etapu (wykonywane przez firmę INEKO Sp. z o.o.) rozpoczęły się 12 maja 2011 r.

W wyniku przetargu konsorcjum firm Calbud i Konsart realizować będzie II i III etap przebudowy siedziby Opery na Zamku. II i III etap robót budowlanych realizowany jest w formule „zaprojektuj i wybuduj".

Warto dodać, że szczeciński Calbud zajmuje się również m.in. remontem Pałacu pod Globusem - siedziby głównej Akademii Sztuki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.