Wierzą, że łódzki stadion zostanie zbudowany

Władze Łodzi wierzą, że mimo problemów zgłoszonych przez firmy budujące przy al. Unii Lubelskiej stadion miejski i halę do gier zespołowych, inwestycje te zostaną dokończone. Zgodnie z planami nowe obiekty mają być gotowe do końca 2013 roku.
Wierzą, że łódzki stadion zostanie zbudowany

Przetarg na budowę stadionu i hali wygrało konsorcjum Budus SA/Mostostal Zabrze, które w lutym podpisało z miastem umowę dot. realizacji tej inwestycji. Kilka miesięcy później pojawiły się jednak problemy.

Czytaj też: Nie rezygnujemy z PPP

Pod koniec września spółka Budus złożyła do sądu wniosek o postępowanie upadłościowe z możliwością układu. Mostostal z kolei poinformował na swojej stronie internetowej, że złożył do sądu wniosek dot. zmiany warunków umowy z łódzkim magistratem. Zmiany miałyby dotyczyć płatności, które firma chciałaby otrzymywać w trakcie realizacji inwestycji, a nie po jej zakończeniu.

Rzecznik prasowy prezydenta Łodzi Marcin Masłowski w piątek powiedział, że mimo problemów zgłoszonych przez wykonawców mają oni już niezbędne do budowy pozwolenia i zgodnie z planem prowadzą prace.

"Pragnę uspokoić, że w sprawie budowy stadionu miejskiego nic się nie zmieniło. Umowa nadal obowiązuje a prace przy budowie są prowadzone. Regularnie odbywają się m.in. spotkania z inżynierem budowy. Ostatnie było wczoraj. Stadion buduje Budus, jako jeden z konsorcjantów. Co do Mostostalu, to poza komunikatem, który był na stronie, nie wiemy, jakie są oczekiwania firmy wobec miasta. Nie otrzymaliśmy żadnego pisma ani z firmy, ani z sądu" - powiedział Masłowski.

Pojawiające się w mediach informacje o tym, że miasto chce zmienić wcześniejsze plany i rozważa już budowę stadionu w innym miejscu, to zdaniem prezydenta wyłącznie dziennikarskie spekulacje.

"Nie było rozmów na ten temat" - wyjaśnił.

Zgodnie z planem nowy stadion miejski ma mieć trzy zadaszone trybuny na 16,5 tys. widzów. Na etapie projektowania uwzględniono możliwość dobudowania czwartej trybuny i zwiększenia pojemności obiektu do 22 tys. osób.

Oprócz stadionu na terenie przy al. Unii wybudowana ma być również hala sportowa z widownią na ponad 3 tys. miejsc. Obiekt przystosowany do organizacji imprez koszykarskich, siatkarskich i piłki ręcznej, ma być połączony składanym tunelem z pobliską Atlas Areną oraz stałym łącznikiem ze stadionem.

Konsorcjum Budus/Mostostal Zabrze do końca 2013 roku ma zakończyć budowę nowych obiektów. Później mają się rozpocząć prace przy wyburzaniu starego stadionu i porządkowaniu terenu.

Wszystkie roboty mają się zakończyć wiosną 2014 r. Cała inwestycja ma kosztować ponad 218 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE