PARTNER PORTALU
 • BGK

Wietnamczycy znów na Stadionie Narodowym?

 • przegląd prasy/futbolnews.pl/Gazeta Polska    4 kwietnia 2012 - 13:39
Wietnamczycy znów na Stadionie Narodowym?

Do Euro 2012 pozostały dwa miesiące, tymczasem ze stadionami są poważne problemy. Jan Tomaszewski: sytuacja z obiektami wygląda fatalnie, a Stadion Narodowy zostałby najlepiej zagospodarowany, gdyby wrócili na niego Wietnamczycy.
Jak zdaniem Jana Tomaszewskiego wygląda sytuacja z obiektami na dwa miesiące przed Euro? - Mam powiedzieć prawdę? Fatalnie albo jeszcze gorzej - powiedział Tomaszewski. - Żaden z nich nie jest odebrany przez UEFA. Będą odebrane warunkowo, ale jest dużo niedoróbek i UEFA zamknęła stadion we Wrocławiu. W Poznaniu gnije murawa, to jest arena-bubel - podkreślił.

Według Tomaszewskiego, Stadion Narodowy to "Euro-przekręt". - Moja noga tam nie postanie do momentu, kiedy prokuratura wyjaśni, dlaczego kosztował 500 milionów euro, a podobny stadion w Doniecku (tylko stadion) kosztował w granicach 80 milionów euro. To są przecież nasze pieniądze - zaznaczył. - Ten stadion to kolejny skok na kasę. Nie możemy nic zrobić, a jedynie to nagłaśniać - dodał.

Nie ma jeszcze konkretnych planów na to, jak Stadion Narodowy miałby na siebie zarabiać. Tomaszewski ma jednak rozwiązanie. - Nie wiem, czy nie powinni tam wrócić Wietnamczycy. To chyba byłoby najlepsze wyjście z sytuacji - stwierdził.

Były piłkarz, a obecny poseł skrytykował także stan infrastruktury przed mistrzostwami Europy. - Jeśli chodzi o infrastrukturę, to wypada nam zaproponować zagranicznym kibicom pielgrzymki na trasie Poznań - Gdańsk i Wrocław - Warszawa. Szybciej chyba przejdą tę trasę niż ją przejadą - powiedział w wywiadzie dla "Gazety Polskiej".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (5)

 • KOK, 2012-04-04 20:08:01

  jak to miałoby wyglądać?
 • Gwarek, 2012-04-04 19:49:28

  Czy możliwy jest przewodnik, OK !?
 • Budowlaniec, 2012-04-04 17:52:55

  To jest Kaczyńskiego "ekspert" d/s budownictwa ?!