PARTNER PORTALU
  • BGK

Wieżowiec przy katowickim Spodku do wyburzenia

  • wnp.pl    27 listopada 2014 - 12:13
Wieżowiec przy katowickim Spodku do wyburzenia

fot. PTWP

Na początku grudnia rozpoczną się prace rozbiórkowe przy znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie katowickiego Spodka gmachu byłej DOKP, który TDJ Estate kupiło od PKP - poinformował deweloper.
Jak podało TDJ Estate, w pierwszej kolejności zostaną rozebrane niższe budynki zlokalizowane przy ul. Olimpijskiej. Prace związane z wyburzeniem biurowca głównego zaplanowano na przełom pierwszego i drugiego kwartału 2015 r.

TDJ Estate - spółka z grupy TDJ, która kontroluje m.in. takie spółki jak Famur czy Zamet Industry - wieżowiec DOKP kupiła od PKP w 2013 r. Budynek powstał w latach 70. ubiegłego wieku.

- Prace przy wyburzaniu wieżowca będą się odbywały w sposób tradycyjny. Dołożymy wszelkich starań, by były one możliwie najmniej uciążliwe dla mieszkańców i najbliższego otoczenia - powiedział cytowany w komunikacie Maciej Wójcik, prezes TDJ Estate.

- Choć pozwolenie na rozbiórkę budynku otrzymaliśmy zaraz po jego zakupie, działania z nią związane przełożyliśmy ze względu na ważne wydarzenia w mieście, w tym m.in. odbywające się w części w Spodku Mistrzostwa Świata w Siatkówce - dodał.

Cały artykuł czytaj tu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.