Wilanów jak Bukareszt woli park zamiast dużej galerii

  • Dla Handlu/gazeta.pl
  • 22-09-2014
  • drukuj
Zmniejszmy teren, na którym będzie mogła powstać galeria handlowa w Miasteczku Wilanów. Aż tak duży obiekt, na jaki pozwalał projekt planu zagospodarowania, nie jest potrzebny - przekonuje burmistrz Wilanowa Ludwik Rakowski.
Wilanów jak Bukareszt woli park zamiast dużej galerii
Galerię Wilanów chce budować przy ul. Przyczółkowej firma GTC. Ma to być potężny obiekt mieszczący się w dwóch budynkach o powierzchni ok. 61 tys. mkw. sklepów i usług - mniej więcej tyle co w Galerii Mokotów. Ten większy ma się rozciągać od ul. Branickiego do przedłużenia ul. Herbu Szreniawa. W drugiej fazie GTC chciało budować mniejszy budynek na północ od Herbu Szreniawa. Miało w nim być 16 tys. m kw. handlu i usług. Między dwoma budynkami miała być wąska uliczka.

Rozmiary galerii handlowej budzą powszechne obawy wśród mieszkańców Miasteczka Wilanów. Wielu uważa, że obiekt, który ma być większy od Galerii Mokotów, jest niedostosowany skalą do ich osiedla. Jednocześnie mieszkańcy narzekają, że nie mają terenów rekreacyjnych z prawdziwego zdarzenia, gdzie można wyjść i odpocząć.

GTC nie ma jeszcze pozwolenia na budowę. Będzie można je wydać dopiero po zmianie planu zagospodarowania tego rejonu. Bo choć studium zagospodarowania miasta dopuszcza budowę w tym miejscu wielkopowierzchniowego obiektu handlowego, to obecnie obowiązujący plan został uchwalony wcześniej i takiego zapisu nie zawiera. Procedura zmiany planu jest już w toku. Projekt był już przygotowany do wyłożenia, co jest jedną z ostatnich procedur przed uchwaleniem. Ale jak dowiedział się dziennik", projekt planu ze zmianami został cofnięty do poprawek. Zażądała ich dzielnica.

Zdaniem burmistrza na miejscu mniejszego budynku powinien powstać park. Do tej pory nikt deweloperowi oficjalnie nie sygnalizował zamiarów okrajania galerii - czytamy w gazeta.pl. W Bukareszcie podobny los spotkał teren pod budowę galerii, który należał do GTC - został przekwalifikowany na park.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Wszyscy będziemy zadowoleni z parku. starsi młodsi I następne nasze pokolenia. Zrób, y coś mądrego i przyszłościowego.

Homer, 2016-02-28 17:40:37 odpowiedz

Oby udało się powstrzymać budowę tego giganta molocha!

Omega, 2015-08-27 00:56:18 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE