PARTNER PORTALU
  • BGK

Wisła: Park kąpielowy zostanie zrewitalizowany

  • PAP/AT    19 marca 2018 - 09:26
Wisła: Park kąpielowy zostanie zrewitalizowany
Park kąpielowy w Wiśle został wybudowany w 1932 r. (fot.wisla.pl)

Mieszkańcy i turyści będą mogli latem 2019 r. wypoczywać na terenie zrewitalizowanego parku kąpielowego w Wiśle.
Prezes komunalnej spółki Baseny Wisła Jakub Stasiewicz powiedział, że firma pozyskała kredyt na realizację kluczowej dla kurortu inwestycji.

"Zawarliśmy porozumienie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Inwestycja będzie kosztowała 18,5 mln zł. Spłata kredytu nastąpi w ciągu 15 lat. W tym momencie nic już nie stoi na przeszkodzie, abyśmy ruszyli z realizacją inwestycji" - powiedział Stasiewicz.

Przygotowania do gruntownej modernizacji parku kąpielowego już trwają. Wykonawca w styczniu przejął plac budowy. Wystąpił do starostwa o pozwolenie na budowę.

Stasiewicz powiedział, że park kąpielowy w centrum beskidzkiego kurortu ze względu na swój zabytkowy charakter zachowa oryginalny wygląd. Przede wszystkim pozostanie basen o wielkości 50 na 50 m z trzema różnymi poziomami głębokości wody, a także główny budynek, który obecnie znajduje się w opłakanym stanie. Atrakcją ma być nowy pawilon z kinem letnim i usługami.

Czytaj też: Upadł najstarszy aquapark w Polsce

Wykonawca ma ukończyć przebudowę najdalej w pierwszym kwartale 2019 r., aby już latem z obiektu mogli korzystać mieszkańcy i turyści.

Zdaniem burmistrza Wisły Tomasza Bujoka kurort w sezonie letnim podwaja swoją populację i modernizacja nieczynnego w ostatnich latach basenu była niezbędna. "Takiego obiektu nam brakowało" - dodał.

Park kąpielowy w Wiśle został wybudowany w 1932 r.

Basen jest drugą dużą inwestycją, którą w tym roku rozpoczął samorząd Wisły. W mieście ruszyła też modernizacja piętrowego dworca kolejowego Wisła Uzdrowisko, który powstał w 1929 r. Inwestycja finansowana przez samorząd miasta będzie kosztowała ponad 4,8 mln zł, a prace potrwają do sierpnia br.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.