PARTNER PORTALU
  • BGK

Wisła zmodernizuje dworzec kolejowy

  • PAP/PSZ    12 grudnia 2017 - 15:04
Wisła zmodernizuje dworzec kolejowy
Prace mają kosztowac niemal 5 milionów złotych. (fot. Shutterstock.com)

Samorząd Wisły zmodernizuje budynek dworca kolejowego w centrum miasta nakładem 4,8 mln zł. Prace mają potrwać do sierpnia 2018 roku.
Burmistrz Tomasz Bujok podpisał umowę z wykonawcą modernizacji - konsorcjum dwóch firm z Żywca i Węgierskiej Górki. Jego przedstawiciele zapewnili, że prace rozpoczną już w styczniu.

Jak poinformował burmistrz, cytowany w komunikacie, miasto wkrótce ogłosi postępowanie przetargowe, które wyłoni najemcę części dworca. W planach oprócz głównej funkcji dla pasażerów - kas, poczekalni i przechowalni bagażu, jest bowiem stworzenie m.in. restauracji. "Chcemy, by to miejsce zapraszało, a nie odpychało potencjalnych klientów. Mam nadzieję, że po zakończeniu inwestycji wszyscy mieszkańcy oraz turyści będą zadowoleni i zechcą tam przychodzić" - zaznaczył Bujok.

Czytaj także: PKP wyremontuje lub zbuduje 188 dworców. Oto ich lista

Samorząd odkupił od kolei niszczejący dworzec w 2014 r. Obecnie stoi zamknięty. "Miasto turystyczne potrzebuje dworca, w którym podróżni będą mogli się schronić i który nie będzie szpecił krajobrazu. Cieszę się, że po kilku latach starań wyremontujemy ten obiekt. Liczę, że dworzec będzie nie tylko centrum komunikacyjnym Wisły, ale także miejscem spotkań mieszkańców i turystów" - powiedział burmistrz.

Murowany, piętrowy dworzec Wisła Uzdrowisko został otwarty w 1929 r.

Modernizacja dworca będzie drugą dużą inwestycją samorządu w tej kadencji. Na początku grudnia miejska spółka Baseny Wisła podpisała umowę z wykonawcą gruntownej modernizacji "parku kąpielowego" w centrum miasta. Szacunkowy koszt tej inwestycji wynosi ponad 15 mln zł. Otwarcie zaplanowano na lato 2019 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.