PARTNER PORTALU
  • BGK

Wisła zmodernizuje dworzec kolejowy

  • PAP/PSZ    12 grudnia 2017 - 15:04
Wisła zmodernizuje dworzec kolejowy

Prace mają kosztowac niemal 5 milionów złotych. (fot. Shutterstock.com)

Samorząd Wisły zmodernizuje budynek dworca kolejowego w centrum miasta nakładem 4,8 mln zł. Prace mają potrwać do sierpnia 2018 roku.
Burmistrz Tomasz Bujok podpisał umowę z wykonawcą modernizacji - konsorcjum dwóch firm z Żywca i Węgierskiej Górki. Jego przedstawiciele zapewnili, że prace rozpoczną już w styczniu.

Jak poinformował burmistrz, cytowany w komunikacie, miasto wkrótce ogłosi postępowanie przetargowe, które wyłoni najemcę części dworca. W planach oprócz głównej funkcji dla pasażerów - kas, poczekalni i przechowalni bagażu, jest bowiem stworzenie m.in. restauracji. "Chcemy, by to miejsce zapraszało, a nie odpychało potencjalnych klientów. Mam nadzieję, że po zakończeniu inwestycji wszyscy mieszkańcy oraz turyści będą zadowoleni i zechcą tam przychodzić" - zaznaczył Bujok.

Czytaj także: PKP wyremontuje lub zbuduje 188 dworców. Oto ich lista

Samorząd odkupił od kolei niszczejący dworzec w 2014 r. Obecnie stoi zamknięty. "Miasto turystyczne potrzebuje dworca, w którym podróżni będą mogli się schronić i który nie będzie szpecił krajobrazu. Cieszę się, że po kilku latach starań wyremontujemy ten obiekt. Liczę, że dworzec będzie nie tylko centrum komunikacyjnym Wisły, ale także miejscem spotkań mieszkańców i turystów" - powiedział burmistrz.

Murowany, piętrowy dworzec Wisła Uzdrowisko został otwarty w 1929 r.

Modernizacja dworca będzie drugą dużą inwestycją samorządu w tej kadencji. Na początku grudnia miejska spółka Baseny Wisła podpisała umowę z wykonawcą gruntownej modernizacji "parku kąpielowego" w centrum miasta. Szacunkowy koszt tej inwestycji wynosi ponad 15 mln zł. Otwarcie zaplanowano na lato 2019 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.