PARTNER PORTALU
 • BGK

Wizz Air zamknie bazę w Porcie Lotniczym Lublin

 • PAP/AH    27 listopada 2017 - 16:11
Wizz Air zamknie bazę w Porcie Lotniczym Lublin
fot. PTWP

Węgierski Wizz Air w czerwcu 2018 r. zamknie bazę operacyjną w Porcie Lotniczym Lublin nie rezygnując z lotów z Lublina - poinformowała linia. Przewoźnik uruchomi 10 tras z Polski m.in. do z Warszawy do Podgoricy, z Katowic do Monachium, czy z Poznania do Dortmundu.
- W czerwcu 2018 roku linia zamknie bazę operacyjną w Porcie Lotniczym Lublin nie rezygnując jednak z lotów z Lublina. Wizz Air będzie kontynuować operacje na pięciu trasach z Lublina do Eindhoven, Londynu Luton, Kijowa, Oslo Torp i Sztokholmu Skavsta. Airbus A320 umieszczony dotychczas w bazie w Lublinie wzmocni działalność Wizz Aira w Porcie Lotniczym w Katowicach - poinformowała spółka w komunikacie.

Jak tłumaczy przewoźnik, podjęte działania mają na celu dostosowanie siatki połączeń przewoźnika oraz liczby miejsc w sprzedaży do zmieniających się potrzeb i oczekiwań klientów. Linia podkreśliła, że "wszyscy pracownicy lubelskiej bazy będą mieć możliwość dalszej pracy dla Wizz Air w innych lokalizacjach z siatki połączeń Wizz Aira, przy jednoczesnym wsparciu linii w zmianie miejsca pracy".

- Dostosowanie planu przepustowości do potrzeb rynku pozwalają Wizz Air na uruchomienie dziesięciu nowych tras z Polski. Połączą one Katowice z Porto, Monachium, Lwowem, Charkowem, Malagą, Faro i Podgoricą, Gdańsk z Lwowem, Warszawę z Podgoricą, a także Poznań z Dortmundem - czytamy.

Od przyszłego roku rejsy na trasie: Katowice-Porto (Portugalia) rozpoczną się 22 czerwca, Katowice-Monachium (Niemcy)- 20 czerwca, Katowice-Lwów (Ukraina) - 26 marca, Katowice-Charków (Ukraina) - 20 czerwca, Katowice-Malaga (Hiszpania)- 17 czerwca, Katowice-Faro (Portugalia) - 16 czerwca, Katowice-Podgorica (Czarnogóra)- 18 czerwca, Warszawa-Podgorica (Czarnogóra) - 18 czerwca, Gdańsk-Lwów - 26 marca i Poznań-Dortmund (Niemcy)- 20 maja.

- Po niedawnym ogłoszeniu znaczących zmian w rozwoju naszej linii w bazach w Gdańsku, Wrocławiu i Warszawie, uruchamiamy 10 nowych tras w Polsce, zwiększając liczbę dostępnych miejsc w sprzedaży o 27 proc. w 2018 roku - powiedział cytowany w komunikacie członek zarządu ds. handlowych w Wizz Air George Michalopoulos.

W sprzedaży w 2018 roku jest ponad 11,34 mln miejsc na trasach w polskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 27 proc. w porównaniu do poprzedniego roku.

Pierwszy lot Wizz Aira z Polski odbył się w maju 2004 roku. W sumie ponad 55 milionów pasażerów skorzystało z lotów przewoźnika. Od stycznia do października br. linia przewiozła ponad 6,84 mln pasażerów na trasach z i do Polski, co stanowi wzrost o 16 proc. w porównaniu do tego samego okresu w poprzednim roku.

Linia do marca 2018 r. ma umieścić trzy samolotów w bazach w Gdańsku, Wrocławiu i Warszawie, co oznacza, że w marcu przyszłego roku Wizz Air będzie dysponować 25 samolotami we wszystkich bazach w Polsce, zatrudniając ponad 900-osobową załogę.

W ofercie Wizz Air obecnie są 162 trasy z ośmiu lotnisk w Polsce m.in. z Warszawy, Katowic, Gdańska, Wrocławia, Krakowa.

Obecnie flota przewoźnika składa się z 87 samolotów typu Airbus A320 i A321 latających z 27 baz na ponad 550 trasach łączących 145 lokalizacji w 43 krajach. Wizz Air jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie jako WIZZ oraz zrzeszoną w FTSE 250 i FTSE All-Share Indices. Linia należy do Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA).

Z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że w pierwszym półroczu tego roku Wizz Air przewiózł na pokładach swoich samolotów do i z Polski ponad 3 mln 442 tys. podróżnych, uzyskując tym samym 20,83 proc. udział w naszym rynku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.