PARTNER PORTALU
  • BGK

Wkrótce inkubator technologiczny na Podkarpaciu

  • PAP    17 listopada 2010 - 14:44
Wkrótce inkubator technologiczny na Podkarpaciu

Wkrótce w podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (TSSE) w Stalowej Woli (Podkarpackie) rozpocznie działalność inkubator technologiczny.
Inwestycja kosztująca ok. 23 mln zł w większości finansowana jest ze środków unijnych. Głównym celem projektu, który wspólnie realizują Oddział Agencji Rozwoju Przemysłu w Tarnobrzegu zarządzający TSSE oraz Urząd Miasta w Stalowej Woli, jest stworzenie firmom preferencyjnych warunków rozwoju.

Będzie to możliwe dzięki wyposażeniu inkubatora w nowoczesne urządzenia, m.in. maszyny obróbcze i laboratoryjne najnowszej generacji. Umożliwią one np. przeprowadzanie badań różnego rodzaju, pozwolą również na szkolenia pracowników i zapoznanie ich z najnowocześniejszym sprzętem i technologiami. Inkubator mieścić się będzie w kilku obiektach o łącznej powierzchni ok. 4 tys. m kw.

Jak powiedział w środę 17 listopada  zastępca dyrektora Oddziału ARP w Tarnobrzegu Robert Fila, jest już pierwsza firma, która na początku grudnia rozpocznie działalność w inkubatorze.

- Jest to firma call center, która zatrudniła ponad 150 osób. To nasz pierwszy sukces, jeszcze przed oficjalnym otwarciem inkubatora, które powinno nastąpić na przełomie roku - dodał.

Zaznaczył, że obiektem zarządzać będzie firma zewnętrzna, i to ona odpowiadać będzie za przyciągnięcie do Inkubatora przedsiębiorstw.

Z urządzeń inkubatora, oprócz firm, korzystać też będą naukowcy m.in. z Politechniki Rzeszowskiej, z którą podpisane są już odpowiednie umowy. Badania mają dotyczyć m.in. przepływu nowoczesnych technologii do małych przedsiębiorstw.

Koszt powstania inkubatora to ok. 23 mln zł. Z tej sumy 18 mln zł pochodzi z unijnego programu Rozwój Polski Wschodniej.

Czytaj też:

Powstanie inkubator technologiczny na Podkarpaciu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.