PARTNER PORTALU
  • BGK

Wkrótce otwarcie nowego amfiteatru w Kostrzynie nad Odrą

  • PAP    17 maja 2011 - 10:20
Wkrótce otwarcie nowego amfiteatru w Kostrzynie nad Odrą

W Kostrzynie nad Odrą kończy się budowa nowego amfiteatru. Obecnie trwają procedury związane z jego odbiorem. Inwestycja kosztowała ok. 4 mln zł, 85 proc. pieniędzy przekazała Unia Europejska.
Zakończenie procedury wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie planowane jest na przełom maja i czerwca. Uroczyste otwarcie amfiteatru ma nastąpić 22 czerwca br., uświetni je występ Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

W ramach inwestycji w miejscu starego amfiteatru powstała nowa muszla koncertowa wraz z widownią oraz zagospodarowano teren przyległego parku i otoczenie pobliskiego stawu.

Scena amfiteatru jest w całości zadaszona, oddzielona od zaplecza kurtynowymi ścianami, pełniącymi funkcję konstrukcyjną. Podłoga wykonana została z drewna egzotycznego, odpornego na wpływy atmosferyczne i spełniającego wszelkie wymogi do zastosowania w tego typu obiektach.

Na zapleczu sceny znajdują się trzy garderoby, magazyn oraz węzeł sanitarny. Przebudowano hol i schody wejściowe na scenę. Modernizacja objęła także widownię, która ma teraz 1100 miejsc.

Zamontowano nowe barierki ochronne, nowe siedziska i schody. Obiekt przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych.

„Nowy amfiteatr to profesjonalna scena z odpowiednim zapleczem i komfortowymi warunkami dla widzów. Taki obiekt daje nam możliwości organizowania wielu imprez o różnym charakterze” – powiedział dyrektor Kostrzyńskiego Centrum Kultury Zdzisław Garczarek.

Kostrzyński amfiteatr powstał w roku 1987 w czynie społecznym. Obiekt popadł jednak w ruinę i nie spełniał warunków niezbędnych do organizacji imprez. W tej sytuacji miasto postanowiło wykorzystać fundusze unijne, wybudować nowy, nowoczesny obiekt i zagospodarować cały przyległy do niego teren.


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.