PARTNER PORTALU
  • BGK

Wkrótce otwarcie pływalni w Strzelcach Opolskich

  • AT    4 grudnia 2011 - 11:28
Wkrótce otwarcie pływalni w Strzelcach Opolskich

Na terenie budowanej krytej pływalni trwają ostatnie prace wykończeniowe. Wykonawca zamierza oddać obiekt do 10 grudnia inwestorowi czyli gminie Strzelce Opolskie.
Później pozostanie tylko przeprowadzenie ostatnich wymaganych prawem odbiorów i uzyskanie zgody na użytkowanie obiektu. Kryta pływalnia, zasadniczy element powstającego Centrum Rekreacji Wodnej i Sportu „Strzelec” w Strzelcach Opolskich ma zostać oficjalnie otwarta jeszcze w tym roku.

Jak informuje Urząd Miasta kryta pływalnia w Strzelcach Opolskich powoli przestaje być obiektem w budowie. Wprawdzie trwają ostatnie prace wykończeniowe wewnątrz i na zewnątrz obiektu, ale już wyraźnie widać, że budowa zmierza szybko do finału.

- To rzeczywiście ostatnie chwile na placu budowy – mówi Przemysław Zaleciński, dyrektor powstającego Centrum Rekreacji Wodnej i Sportu „Strzelec”. – Wykonawca zamierza oddać gotowy obiekt inwestorowi, czyli gminie Strzelce Opolskie do 10 grudnia bieżącego roku. Tym samym budowa zostanie zakończona. Zanim jednak do tego dojdzie sprawdzone musza zostać wszystkie działające w obiekcie instalacje. – Odbiory instalacji trwają już od dłuższego czasu – mówi dyrektor Zaleciński.

– Obiekt służący celom publicznym musi spełniać maksymalne rygory norm bezpieczeństwa. Obecnie uruchamiamy i sprawdzamy wszystkie działające na obiekcie instalacje, opisujemy urządzenia elektryczne. Od poniedziałku badaniom zostanie poddana woda, którą wykorzystywana będzie w pływalni, i będą to również bardzo skrupulatne badania, zarówno w sieci doprowadzającej jak i w obiegu wewnętrznym obiektu - dodaje.

Nie oznacza to, że z chwilą zakończenia budowy i oddania obiektu w ręce inwestora pływalnia rozpocznie normalne funkcjonowanie. Zanim przyjmie pierwszych użytkowników musi uzyskać wymagane prawem pozwolenia. Rozpoczyna się wówczas szereg procedur związanych z oddaniem obiektu do użytku publicznego.

– Także przed nami sporo zadań w tym czasie – mówi dyrektor Zalecińśki. – Musimy chociażby wdrożyć dwa systemy, które będą niezbędne dla optymalnego funkcjonowania pływalni. Pierwszy to Elektroniczny System Obsługi Klienta, komputerowy system weryfikujący i zliczający czas spędzany przez użytkowników na pływalni. Równie ważny jest także system BMS, który pozwala na optymalizację zużycia energii elektrycznej. W krótkim czasie, od przekazania obiektu inwestorowi do oficjalnego otwarcia musimy wdrożyć i przetestować te dwa systemy, co wiąże się chociażby z koniecznością przeszkolenia personelu centrum - dodaje.

Kiedy zatem otwarcie?

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Strzelcach Opolskich Burmistrz Tadeusz Goc poinformował radnych, że uroczystość oficjalnego otwarcia krytej pływalni zaplanowano jeszcze w tym roku - donosi magistrat.

Podczas środowej sesji samorządu omawiano także wysokość opłat za korzystanie z basenu. Pierwszy cennik strzeleckiej pływalni radni przyjęli w formie uchwały, której załącznik przedstawiający obowiązujące ceny wstępu na strzelecką pływalnię prezentujemy w załączeniu. Jak się Państwo mogą przekonać, zaproponowane ceny są znacznie niższe od cen na podobnych obiektach w okolicy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.