Wkrótce otwarcie pływalni w Strzelcach Opolskich

Na terenie budowanej krytej pływalni trwają ostatnie prace wykończeniowe. Wykonawca zamierza oddać obiekt do 10 grudnia inwestorowi czyli gminie Strzelce Opolskie.
Wkrótce otwarcie pływalni w Strzelcach Opolskich

Później pozostanie tylko przeprowadzenie ostatnich wymaganych prawem odbiorów i uzyskanie zgody na użytkowanie obiektu. Kryta pływalnia, zasadniczy element powstającego Centrum Rekreacji Wodnej i Sportu „Strzelec” w Strzelcach Opolskich ma zostać oficjalnie otwarta jeszcze w tym roku.

Jak informuje Urząd Miasta kryta pływalnia w Strzelcach Opolskich powoli przestaje być obiektem w budowie. Wprawdzie trwają ostatnie prace wykończeniowe wewnątrz i na zewnątrz obiektu, ale już wyraźnie widać, że budowa zmierza szybko do finału.

- To rzeczywiście ostatnie chwile na placu budowy – mówi Przemysław Zaleciński, dyrektor powstającego Centrum Rekreacji Wodnej i Sportu „Strzelec”. – Wykonawca zamierza oddać gotowy obiekt inwestorowi, czyli gminie Strzelce Opolskie do 10 grudnia bieżącego roku. Tym samym budowa zostanie zakończona. Zanim jednak do tego dojdzie sprawdzone musza zostać wszystkie działające w obiekcie instalacje. – Odbiory instalacji trwają już od dłuższego czasu – mówi dyrektor Zaleciński.

– Obiekt służący celom publicznym musi spełniać maksymalne rygory norm bezpieczeństwa. Obecnie uruchamiamy i sprawdzamy wszystkie działające na obiekcie instalacje, opisujemy urządzenia elektryczne. Od poniedziałku badaniom zostanie poddana woda, którą wykorzystywana będzie w pływalni, i będą to również bardzo skrupulatne badania, zarówno w sieci doprowadzającej jak i w obiegu wewnętrznym obiektu - dodaje.

Nie oznacza to, że z chwilą zakończenia budowy i oddania obiektu w ręce inwestora pływalnia rozpocznie normalne funkcjonowanie. Zanim przyjmie pierwszych użytkowników musi uzyskać wymagane prawem pozwolenia. Rozpoczyna się wówczas szereg procedur związanych z oddaniem obiektu do użytku publicznego.

– Także przed nami sporo zadań w tym czasie – mówi dyrektor Zalecińśki. – Musimy chociażby wdrożyć dwa systemy, które będą niezbędne dla optymalnego funkcjonowania pływalni. Pierwszy to Elektroniczny System Obsługi Klienta, komputerowy system weryfikujący i zliczający czas spędzany przez użytkowników na pływalni. Równie ważny jest także system BMS, który pozwala na optymalizację zużycia energii elektrycznej. W krótkim czasie, od przekazania obiektu inwestorowi do oficjalnego otwarcia musimy wdrożyć i przetestować te dwa systemy, co wiąże się chociażby z koniecznością przeszkolenia personelu centrum - dodaje.

Kiedy zatem otwarcie?

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Strzelcach Opolskich Burmistrz Tadeusz Goc poinformował radnych, że uroczystość oficjalnego otwarcia krytej pływalni zaplanowano jeszcze w tym roku - donosi magistrat.

Podczas środowej sesji samorządu omawiano także wysokość opłat za korzystanie z basenu. Pierwszy cennik strzeleckiej pływalni radni przyjęli w formie uchwały, której załącznik przedstawiający obowiązujące ceny wstępu na strzelecką pływalnię prezentujemy w załączeniu. Jak się Państwo mogą przekonać, zaproponowane ceny są znacznie niższe od cen na podobnych obiektach w okolicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE