PARTNER PORTALU
  • BGK

Wkrótce otwarcie remizy i świetlicy w Kołbaskowie

  • przeclaw24.pl    2 lutego 2012 - 12:15
Wkrótce otwarcie remizy i świetlicy w Kołbaskowie

10 lutego odbędzie się otwarcie wyremontowanej remizy Straży Pożarnej oraz wiejskiej świetlicy w Kołbaskowie.
To jedno z większych zeszłorocznych przedsięwzięć gminy Kołbaskowo. W obiekcie który wykorzystywany był wcześniej przez wojsko, powstała nowoczesna remiza, stanowiska na wozy strażackie oraz zaplecze socjalne. W drugiej części obiektu, który także należał do wojska powstała świetlica wiejska.

Przebudowa części budynku na remizę OSP i budowa świetlicy wiejskiej powstała ze znacznym dofinansowaniem z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego oraz Interreg IVA. W ramach inwestycji zakupiono także wyposażenie i sprzęt dla strażaków.

Zagospodarowany został także plac wokół budynku, utwardzono grunt, zamontowano oświetlenie i posadzono zieleń. Obecnie w tym miejscu będzie można zorganizować imprezy plenerowe, spotkania z mieszkańcami lub festyny.

Wykonawcą inwestycji była firma „Remont” Męczyński Stanisław ze Szczecina. Koszt całkowity inwestycji to 3,3mln zł. W trakcie inwestycji nie obeszło się bez spóźnień i problemów. Otwarcie obu obiektów planowano pod koniec listopada. W trakcie robót pojawiła się konieczność wykonania oddzielnego wejścia do świetlicy tak aby dzieci nie przechodziły przez plac manewrowy straży, zwiększono teren przeznaczony do utwardzenia polbrukiem oraz rozebrano budynek gospodarczy.

W piątek 10 lutego o godzinie 15:00 odbędzie się dla mieszkańców uroczyste otwarcie obiektu. Będzie tradycyjne przecięcie wstęgi przez Wójta i zaproszonych gości oraz wojskowa grochówka. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.