PARTNER PORTALU
  • BGK

Wkrótce przetargi na projekty drogi S5

  • PAP    22 listopada 2011 - 16:17
Wkrótce przetargi na projekty drogi S5

Przetargi na dokumentację projektową siedmiu odcinków 137-kilometrowego fragmentu drogi szybkiego ruchu S5 w województwie kujawsko-pomorskim ogłosi na przełomie grudnia i stycznia bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
- Budowę drogi podzielono na siedem odcinków, aby sprawniej prowadzić inwestycję. W przypadku wystąpienia problemów na jakimś odcinku, nie będzie konieczności przerywania prac na pozostałych częściach drogi - powiedział we wtorek rzecznik Oddziału GDDKiA w Bydgoszczy (zabierz głos/oceń prezydenta) Tomasz Okoński.

W województwie kujawsko-pomorskim (oceń działania marszałka) droga S-5 będzie przebiegać od autostrady A1 w Nowych Marzach koło Grudziądza (zabierz głos/oceń prezydenta) przez Białe Błota k. Bydgoszczy, Szubin i Żnin do granicy z województwem wielkopolskim (oceń działania marszałka).

Najdłuższy z odcinków przyszłej drogi będzie miał 28 kilometrów, a najkrótszy - siedem kilometrów. Na opracowanie dokumentacji przeznaczone zostanie ponad 60 milionów złotych. Przewiduje się, że prace projektowe potrwają od roku do półtora. Dokumentacja zachowuje ważność przez trzy lata.

Bydgoski Oddział GDDKiA zwrócił się już władz gmin, przez które przebiegać będzie droga S5, aby przedstawiały swoje oczekiwania dotyczące usytuowania m.in. ekranów akustycznych, kładek dla pieszych, przepustów dla zwierząt, dróg serwisowych.

Inwestycja ma być realizowana ze środków Krajowego Funduszu Drogowego i Unii Europejskiej. Rozpoczęcie budowy przez GDDKiA będzie uzależnione od otrzymania pieniędzy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.