PARTNER PORTALU
  • BGK

Włączą do ruchu część obwodnicy

  • PAP    11 maja 2010 - 16:59

Liczący ponad 4 km odcinek wybudowanej obwodnicy Augustowa (Podlaskie) zostanie włączony do sieci dróg - poinformował rzecznik białostockiego oddziału GDDKiA Rafał Malinowski.
Wybudowany w ramach obwodnicy fragment drogi zaczyna się od południowej części miasta i kończy w szczerym polu, gdyż w 2008 roku budowa została wstrzymana.

Jak informuje Malinowski, niedawno został rozstrzygnięty przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej, by połączyć ponad czterokilometrowy nieużywany odcinek obwodnicy z siecią dróg, tak aby skierować nim ruch na zachód, do Ełku. Po wytyczeniu drogi GDDKiA złoży wniosek o decyzję środowiskową dla inwestycji.

- Musimy poczekać na dokumentację techniczną, by ostatecznie powiedzieć, jak zostanie poprowadzona dalej - dodał Malinowski.

Pod koniec 2008 roku całkowicie zostały wstrzymane prace przy budowie obwodnicy Augustowa. Na początku 2009 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zerwała kontrakt z firmą Budimex Dromex, która oszacowała wartość zrealizowanych robót na 92 mln zł.

W marcu 2009 roku rząd postanowił, że obwodnica zostanie poprowadzona przez Raczki, a nie przez najpiękniejsze tereny Doliny Rospudy. Wariantowi przez Rospudę sprzeciwiali się ekolodzy i Komisja Europejska, gdyż droga miała przebiegać przez chroniony obszar Natura 2000.

Minister infrastruktury zapowiedział w lutym, że w połowie roku zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę obwodnicy w systemie "zaprojektuj i zbuduj", zaś zakończenie inwestycji nastąpi w 2014 roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Andy, 2010-05-12 05:37:28

    Marnotrawstwo typowo polskie, panie dzieju!