Włączą teren dzielnicy Dźbów do Wałbrzyskiej SSE

Częstochowscy radni zgodzili się, by 25-hektarowy teren w dzielnicy Dźbów został włączony do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - poinformowało we wtorek biuro prasowe częstochowskiego magistratu.
Włączą teren dzielnicy Dźbów do Wałbrzyskiej SSE
Miasto musi jeszcze uzyskać pozytywną opinię zarządu województwa i skierować wniosek do ministra gospodarki.

Częstochowski samorząd nawiązał współpracę z zarządem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, uznając ją za jedną z najszybciej rozwijających się stref ekonomicznych w kraju.

Czytaj też: Nowe miejsca pracy w wałbrzyskiej SSE  

"Strefa byłaby dodatkowym magnesem do przyciągania inwestorów" - ocenił naczelnik wydziału rozwoju miasta Jarosław Ferenc.

W granicach strefy miałby znaleźć się teren o powierzchni 25 ha, znajdujący się w dzielnicy Dźbów, na południe od ul. Leśnej. W pobliżu w przyszłości ma przebiegać autostrada A1 wraz z planowanymi dwoma miejskimi węzłami: południowym i zachodnim.

Czytaj też: Nieruchomości Wałbrzyskiej SSE na sprzedaż

Obszar jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Miasto przygotowuje go pod działalność produkcyjno-usługową.

Trwa m.in. procedura wyznaczania działek pod przyszłe inwestycje. Opracowywany jest też projekt techniczny obsługujących teren dróg - wraz z infrastrukturą odwadniającą, zaopatrzeniem w wodę i odprowadzaniem ścieków.

"Przygotowujemy wniosek o dofinansowanie uzbrojenia tych terenów ze środków europejskich. Wniosek zostanie złożony na początku września" - zaznaczył Ferenc.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE