PARTNER PORTALU
  • BGK

Władysławowo: gmina wystawia na sprzedaż trzynaście działek

  • aw    2 listopada 2017 - 19:26
Władysławowo: gmina wystawia na sprzedaż trzynaście działek
Władysławowo: działka przy ul. Jachtowej zostanie wystawiona na sprzedaż (fot.wladyslawowo.pl)

W pierwszej połowie listopada odbędą się nieograniczone przetargi na nieruchomości w Rozewiu, a także w samym Władysławowie. Łączna powierzchnia trzynastu działek to ponad 1,5ha. Burmistrz za pieniądze z tych działek planuje przeprowadzić inwestycje.
Zdaniem urzędu gminy, szczególnie interesującymi gruntami jest jedenaście nieruchomości położonych przy ulicy Jachtowej we Władysławowie. Ich powierzchnia waha się od 829 do ponad 1800 m2.

Cena wywoławcza największej nieruchomości to ponad 222 tys. złotych netto, potencjalny inwestor może tu zbudować pensjonat. Na pozostałych dopuszczona jest zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. Przetarg zaplanowano na 9 listopada.

Znacznie mniejsze, ale także atrakcyjne są dwie działki w Rozewiu., przy ulicy Rozewskiej. Nieruchomości znajdują się przy głównej trasie łączącej miejscowości wzdłuż wybrzeża i zlokalizowane są jedynie 400 m od plaży. Cena wywoławcza za nieruchomość o powierzchni 1055 m2 wynosi nieco ponad 264 tys. złotych netto, z kolei działka o powierzchni 1200 m2 oferowana jest w cenie 280 tys. złotych netto.

Zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, dopuszczona jest na nich zabudowa jednorodzinna lub usługowa. Nieograniczony przetarg ustny odbędzie się 6 listopada.

- Ceny wywoławcze pojedynczych nieruchomości nie są wygórowane, zaś lokalizacja bardzo dobra, dlatego wierzę, że znajdą swoich nabywców. Łączna wartość jest znaczna i pozyskane w ten sposób środki przeznaczymy na kolejne inwestycje na terenie gminy, które już czekają na finansowanie – wyjaśnia burmistrz Władysławowa, Roman Kużel.

Gminy dwoją się i troją by zachęcić potencjalnych inwestorów. Jak pokazują bowiem doświadczenie innych samorządów, sprzedaż gruntów to nie taka prosta sprawa. Kiedy Białystok wystawiał na sprzedaż działki w SSE i musiał schodzić z ceny. Samorządowe działki mogą latami czekać na inwestora i zamiast przynosić pieniądze oraz miejsca pracy, leżeć odłogiem. Nieodosobnione są przypadki, że do przetargu nie zgłasza się żaden chętny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.