Właściciele hosteli zarobią na Euro

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 26-01-2011
  • drukuj
W Polsce powstaje kilkadziesiąt hosteli i sześć apartamentowców. Wszystkie budowane są z myślą o milionie kibiców, którzy odwiedzą nasz kraj podczas Euro w roku 2012.
Właściciele hosteli zarobią na Euro

Jest za mało miejsc dla miłośników futbolu, którzy w przyszłym roku przyjadą do Polski – niedobór szacuje się na 200 – 300 tys. miejsc. W bazę hotelową inwestuje więc, kto może – firmy, ale także inwestorzy indywidualni – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Szansę, aby zarobić na turystach podczas Euro, widzą dla siebie firmy realizujące aparthotele, czyli obiekty, w których pokoje są sprzedawane na własność prywatnym inwestorom.

Powstaje 12 obiektów, które zostaną oddane do użytku w 2012 roku – a to oznacza 2 tysiące pokoi z przynajmniej 4 tysiącami miejsc noclegowych. Dwa powstaną we Wrocławiu, po jednym w Poznaniu, Trójmieście i Kołobrzegu.

Jeśli aparthotele przeznaczone są dla gości o wyższych wymaganiach, ci o mniej wypchanym portfelu wybiorą raczej hostele. Dziś jest ich zaledwie 160, a to o wiele za mało, więc inwestorzy indywidualni na wyścigi stają do przetargów na budynki, w których można otworzyć hostel.

Ponieważ zapewnienie noclegów staje się coraz bardziej realnym problemem, władze Warszawy i organizatorzy mistrzostw wpadli na pomysł zrobienia pola namiotowego na 5 tysięcy osób. Miałoby powstać na Żoliborzu w sąsiedztwie Centrum Olimpijskiego pisze – „Dziennik Gazeta Prawna”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE